Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 04.06.2020 r. Imieniny: Christy, Helgi, Karola

Ocena: -1
0 1

NIECHLUBNY REKORD BUSA NA WIELKOPOLSKICH DROGACH

06.05.2020 21:04 (28 dni temu)

NIECHLUBNY REKORD BUSA NA WIELKOPOLSKICH DROGACH

Choć dla inspektorów transportu drogowego przeciążone busy na polskich drogach to niestety nei "nowość", to trzykrotne przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu przez kierowcę z rejonu Konina było zaskoczeniem.


Popularne także do transportu towarów busy mogą ważyć maksymalnie 3,5 tony. Wiele firm wykorzystuje fakt, że do prowadzenia takiego pojazdu potrzebne jest jedynie prawo jazdy kategorii B i używa ich do rozwożenia swoich produktów, często przekraczając dopuszczlne normy wagowe.

 

Inspekcja transportu drogowego prowadzi regularne kontrole, które mają na celu ujawnianie tego typu sytuacji, którego są zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zbyt przeładowany pojazd oznacza dłuższą drogę hamowania, większą siłę uderzenia, możliwość nagłej awarii pojazdu, a także większy nacisk na jezdnię bez odpowiedniego rozłożenia ciężaru, przez co jej nawierzchnia jest niszczona.

 

W weekend inspektorzy z Konina zatrzymali do kontroli pojazd, który już na pierwszy rzut oka wydawał się przeładowany. Kierowca przyznał, że jego zdaniem mrożonki, które przewoził są cięższe niż powinny.

 

Samochód został zważony, a wynik zaskoczył. Okazało się, że maksymalna dopuszczalna waga została przekroczona aż trzykrotnie, a bus ważył 11 ton!

 

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Nie mógł równiez wyruszyć w dalszą podróż do czasu rozładowania pojazdu i doprowadzenia go do maksymalnej dopuszczalnej wagi.

Busiarz Data: 09.05.2020 18:16 ID:12178
Skurwysyny. Jak niszczy drogi, a gabaryty co wożą 50 ton i więcej to nie niszczą dróg?
Strzelec Data: 11.05.2020 12:42 ID:12179
Nie chcę się czepiać, ale "bus" to samochód służący do przewozu pasażerów, więc "busy do transportu towarów" to zupełnie bez sensu, tak jak by napisać "samochody dostawcze do transportu pasażerów" !!!!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Śledzić autobusy przy pomocy swojego smartfona! Koniński Budżet Obywatelski - harmonogram Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Przemysłowej i Paderewskiego