Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

Od 6 maja miejscy rowerzyści będą mogli znowu wypożyczać rowery w systemach Nextbike

05.05.2020 21:40 (25 dni temu)

Od 6 maja miejscy rowerzyści będą mogli znowu wypożyczać rowery w systemach Nextbike

Od 6 maja miejscy rowerzyści będą mogli znowu wypożyczać rowery w systemach Nextbike. W maju na ponad 1300 stajach w ok. 40 miastach w całej Polsce będzie czekało na użytkowników ponad 15 000 rowerów. 


Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. W środę wypożyczalnie rowerów miejskich w miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione. Dla wielu systemów to już drugi start w tym sezonie. Wypożyczenie będzie możliwe po północy z 5 na 6 maja.

 

O północy z wtorku na środę zostaną uruchomione systemy w:


Ciechanowie 
Częstochowie 
Grodzisku Mazowieckim 
Kaliszu 
Katowicach 
Kołobrzegu 
Komornikach 
Koninie 
Koszalinie 
Legnicy 
Lublinie 
Luboniu 
woj. łódzkim 
Markach 
Piasecznie 
Poznaniu 
Pruszkowie –
Siemianowicach Śląskich 
Szamotułach 
Tarnowie 
Warszawie 
Wrocławiu 

 

W kolejnych dniach użytkownicy skorzystają z rowerów:


8 maja – Płock i Żyrardów
9 maja – w Tychach oraz w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju 
15 maja – w Otwocku
1 czerwca – w Kędzierzynie-Koźlu

 

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych  elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.


Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! MZK uruchamia nową linię - 68 Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Konin na różowo