Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena: 1
1 0

Żłobek i przedszkola w Koninie nieczynne do 24 maja 2020

04.05.2020 20:06 (26 dni temu)

Żłobek i przedszkola w Koninie nieczynne do 24 maja 2020

Po analizie przedstawionych przez rząd wytycznych, konsultacjach z rodzicami oraz służbami sanitarnymi prezydent Konina zdecydował, że do 24 maja miejski żłobek oraz przedszkola będą zamknięte. 11 maja w ograniczonym zakresie do pracy wróci natomiast Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.


Podejmując taką decyzję, prezydent kierował się względami bezpieczeństwa dzieci, rodziców i pracowników placówek. - Wziąłem pod uwagę opinię rodziców  przedszkolaków. 84% z nich nie chciało powrotu swoich dzieci do placówek. Uważam, że ponowne uruchomienie przedszkoli i miejskiego żłobka wymaga czasu. Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego są bardzo restrykcyjne w stosunku do tak małych dzieci. Potrzebujemy czasu, aby sprostać ich wymaganiom. To na nas ciąży odpowiedzialność za zdrowie i życie dzieci, rodziców i personelu i dlatego nie ulegniemy presji ze strony rządu, nie będziemy działać w pośpiechu, a decyzje o otwarciu będziemy podejmować po analizie danych we współpracy z  służbami sanitarnymi – wyjaśnia prezydent Piotr Korytkowski. – Jak mówiłem już wielokrotnie nie podejmę żadnych decyzji, które choć w najmniejszym stopniu naraziłyby dzieci na niebezpieczeństwo. Rozumiem, że wielu rodziców musi wracać do pracy i ważny jest czynnik ekonomiczny, jednak chcę tu przypomnieć, że do 24 maja można korzystać z zasiłku opiekuńczego – dodał prezydent.

 

W Koninie jest 18 publicznych przedszkoli oraz 1 miejski żłobek z dwiema filiami.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE Od 18 maja wraca podstawowy rozkład jazdy MZK oraz wprowadzone będą nowe limity pasażerów w autobusach POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! MZK uruchamia nową linię - 68 Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a?