Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

Zmiana organizacji ruchu!

27.04.2020 21:08

Zmiana organizacji ruchu!

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie informuje, że w związku z II etapem robót dotyczących budowy połączenia ul. Wyzwolenia z ul. Paderewskiego w dniach od 27.04. do 30.06. zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu.


Roboty będą prowadzone etapami (rozbiórka istniejących chodników, przebudowa istniejących sieci uzbrojenia podziemnego, itp.) po jednej lub drugiej stronie ul. 11 Listopada, Zakole i ul. Wyzwolenia tak, aby była zachowana ciągłość i bezpieczeństwo ruchu pieszego w tym rejonie.

 

Zakres prowadzonych robót wymusi na kierujących poruszanie się projektowanym objazdem ulicami: 11 Listopada - Zakole - Okólna - Sosnowa do ul. Wyzwolenia. Odcinek ul. Wyzwolenia od skrzyżowania z ul. 11 listopada do skrzyżowania z ul. Sosnową zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Na odcinku prowadzonych robót (11 Listopada - Zakole) przewidziane jest zawężenie pasów ruchu, jednak ruch będzie się odbywał - jak do tej pory - dwukierunkowo. Na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia i Sosnowej z uwagi na zamknięcie odcinka ul. Wyzwolenia zostanie wprowadzona zmiana pierwszeństwa dla kierujących (tzw. "pierwszeństwo łamane"). Droga wyjazdowa z bloków i garaży na ul. Wyzwolenia będzie drogą podporządkowaną.

 

Z uwagi na plac budowy oraz sprzęt ciężki, który tam jeździ prosimy uczestników ruchu o zwracanie szczególnej uwagi na wyjazdy z budowy oraz sprzęt budowlany realizujący roboty drogowe. Prosimy kierowców oraz pieszych o stosowanie się do znaków drogowych oraz poruszanie się w rejonie prowadzonych prac, dbając o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! MZK uruchamia nową linię - 68 Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Konin na różowo