Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

Spółki Miejskie wsparły szpital i pogotowie

27.04.2020 20:43

Spółki Miejskie wsparły szpital i pogotowie

Spółki miejskie udzieliły wsparcia rzeczowego i finansowego Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Koninie. Dodatkowo MZGOK sp. z o.o. wyposażył Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego sp. z o.o. w specjalistyczny sprzęt. Wsparcie otrzymały więc placówki będące na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.  


Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi sp. z o.o. (MZGOK sp. z o.o.) w sumie kupił sprzęt za ponad 60 tys. złotych, przeznaczając 40 tys. dla szpitala, 20 tys. dla pogotowia. Dzięki temu szpital otrzymał m.in.: zestaw Respirator Trilogy EVO oraz przyłbice ochronne.  Dla pogotowia MZGOK kupił 3 krzesełka Rolman z hamulcami na kółkach + gąsienice.

 

Pomocy rzeczowej placówce udzieliło też Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o., które kupiło: rękawice ochronne, maseczki ochronne jednorazowe (150 szt.), maseczki z filtrem KN 95 (50 szt.), 25 litrów płynu dezynfekującego za ponad 2,1 tys. zł.

 

3 spółki wsparły szpital gotówką: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.  przekazało 40 tys. zł, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. 5 tys. zł, Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. 3 tys. zł.

 

To już kolejna pomoc ze strony Miasta dla szpitala. Wcześniej, za zgodą Rady Miasta Konina, przekazaliśmy 100 tys. zł na zakup auta do przewożenia próbek i materaców przeciwodleżynowych. Biorąc pod uwagę wsparcie ze strony spółek – to pomoc można szacować na około 210 tys. zł.

 

Warto podkreślić, że to są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze! Nie ma niczego cenniejszego od ludzkiego zdrowia i życia. Wspiercie służby zdrowia, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Konina i podnoszenie jakości opieki zdrowotnej, z której każdy korzysta.

B Data: 27.04.2020 22:42 ID:12169
Super inicjatywa.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! MZK uruchamia nową linię - 68 Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Konin na różowo