Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 27.07.2021 r. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ocena: -2
0 2

NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH

06.04.2020 08:59

NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH

Za oknem można zobaczyć przebijające się promienie słońca oraz sporo patroli policji, wojska i Straży Miejskiej. Bez obaw, to nie jest stan wojenny.


Patrole policji, Wojska Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej mają zapewnić wszystkim mieszkańcom powiatu konińskiego bezpieczeństwo.

 

Parki, Skwery, bulwary, place zabaw, skate parki oraz sklepy, to te miejsca, które dziś i przez najbliższy czas będą naszym oczkiem w głowie. To właśnie w tych miejscach najczęściej dochodzi do naruszeń przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów.

 

Konińska policja dzięki wsparciu służby wojskowej oraz Straży Miejskiej będzie mogła dotrzeć jednocześnie do każdego z tych miejsc i dopilnować, by nie dochodziło tam do grupowań się młodzieży, spożywania alkoholu czy grillowania. Należy również pamiętać, że opuszczanie domu w celu rekreacyjnej przejażdżki rowerem, na rolkach czy jakimkolwiek innym jednośladem jest objęte obostrzeniem. Zapis w rozporządzeniu wyraźnie wskazuje z jakich powodów można opuścić miejsce zamieszkania.

 

Działania te stawiają głównie na profilaktykę, bo lepiej zapobiegać niż leczyć lub karać. Mamy nadzieję, że widok umundurowanych funkcjonariuszy i wojska pozwoli ostudzić zapał i fantazje osób, które chciały by ten czas spędzić ze znajomymi czy też na wiosennym spacerze gdzieś w zaciszu. Ostrzegamy jednak tych najbardziej opornych, że będą musieli się liczyć z wysokimi grzywnami za niestosowanie sie do nowych przepisów.

 

Policja apeluje więc do wszystkich by solidarnie nie opuszczali swoich miejsc zamieszkania i pamiętali, że robimy to dla nas, dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia. Bądź więc odpowiedzialny, kieruj się rozsądkiem i  #zostanwdomu, a całą resztę zostawmy służbą mundurowym.

NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCHMałgosia Data: 06.04.2020 16:07 ID:12145
Dzień dobry, narzekają Państwo na ceny maseczek i słusznie. Pracuję w firmie krawieckiej, szyjemy aktualnie maseczki ochronne, wielorazowe, dwuwarstwowe - fizelina medyczna i bawełna 100%. Tkaniny posiadają atesty - certyfikat OEKO TEX - akceptowany przez Krajowego Konsultanta Medycznego. . Część maseczek nasza firma przekazała szpitalom, a część sprzedajemy, aby pokryć koszty produkcji. Zależy nam na utrzymaniu pracowników w tym trudnym czasie. W odpowiedzi na spekulacyjne ceny możemy sprzedać ale ilość zamówienia to min. 10szt, cena 4zł/szt. Do ceny należy dodać wysyłkę - paczkomat 13zł, kurier 20zł. Kontakt 602 411 451, email: malgosia.bankowska@gmail.com

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)