Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 27.07.2021 r. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ocena:

Konin: Raport z 2 kwietnia w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2

02.04.2020 16:42

Konin: Raport z 2 kwietnia w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2

Informacja od Prezydenta Konina o działaniach podejmowanych w Koninie w Urzędu Miejskiego w związku z walką z koronawirusem SARS-CoV-2:


1. Udostępniliśmy pracownikom Wojewódzkiego Centrum Ratownictwa Medycznego pomieszczenia do odpoczynku pomiędzy zmianami w pracy.


2. Od dziś Miejski System Ostrzegania i Alarmowania Ludności będzie wykorzystany do przekazywania komunikatów głosowych poprzez syreny alarmowe.


3. Na bieżąco przyjmujemy i wydajemy środki ochrony osobistej.


4. Podjęliśmy ostateczną decyzję o odwołaniu wszystkich imprez, które miały się odbyć w naszym mieście w pierwszym półroczu bieżącego roku, w tym: Dni Konina, Zawodów Jeździeckich Konin Kramp Cup 2020, a także 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. To była trudna decyzja, ale zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników miejskich wydarzeń jest dla nas najważniejsze.
Mocno wierzę w to, że w przyszłym roku znów spotkamy się w Koninie z niezwykle utalentowanymi wokalistami i tancerzami z różnych krajów, i ze zdwojoną energią otworzymy kolejną dekadę Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca.


5. Na koniec ostrzeżenie! Docierają do nas od mieszkańców informacje, że ktoś może próbować podszywać się pod miejskich urzędników i zbierać opłaty np. za posiadanie psa. Proszę Państwa, żaden z naszych urzędników nie zapuka do Państwa drzwi, by prosić o uregulowanie jakiejkolwiek opłaty. Bądźcie Państwo ostrożni!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)