Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 01.06.2020 r. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ocena:

Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2

30.03.2020 21:32

Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2

Informacja Prezydenta Konina o działaniach podejmowanych w Koninie w związku ze stanem epidemii z 30 marca:


1. Odwołałem się od decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie, który wydał nakaz zamknięcia, z dniem 28 marca, wszystkich miejsc sprzedaży z punktów otwartych (stragany, kramy na wolnej przestrzeni) zlokalizowanych na targowisku miejskim.


Powołując się na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), proszę o uchylenie decyzji. Zarówno na targowisku przy ul. 11 listopada, jak i na Zieleniaku przy ul. Chopina jest możliwość stosowania wymagań i zasad określonych w wytycznych GIS.


Zarządca targowiska, PGKiM sp. z o.o., dba o porządek. Teren jest regularnie sprzątany, toalety są częściej myte i dezynfekowane, wprowadzono informacje o odstępach między klientami. Chcę zaznaczyć, że nakaz zamknięcia uderza nie tylko w kilkudziesięciu kupców, dla których często to jedyne źródło utrzymania, ale również w klientów, którzy w tych punktach mogli kupić świeże produkty żywnościowe.

 

2. Do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski przesłałem wypracowane w Koninie propozycje do pakietu kompensacyjnego dla jednostek samorządu terytorialnego. Ujęliśmy tam m.in. zapisy dotyczące prawa zamówień publicznych, wsparcia dla transportu publicznego w postaci dofinansowań do wozokilometra dla przewoźników lokalnych na czas epidemii, pomocy finansowej dla podmiotów prowadzących niepubliczne żłobki, rozwiązanie ułatwiające pracę organizacji pozarządowych realizujących zadania w zakresie opieki nad seniorami i  osobami z niepełnosprawnościami - system tzw. małych grantów w wysokości od 200 do 300 tys. zł rocznie.

 

3. Przekazaliśmy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie maski i jednorazowe rękawiczki ochronne.

 

4. Do wydziałów Urzędu Miejskiego, które przyjmują najwięcej interesantów: Biuro Obsługi Interesanta, Wydział Komunikacji, Urząd Stanu Cywilnego wstawiliśmy oczyszczacze powietrza. Urządzenia przeznaczone są do usuwania z  powietrza drobin i cząstek będących źródłem różnego rodzaju zanieczyszczeń.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie