Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 01.06.2020 r. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ocena:

RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2

27.03.2020 18:47

RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2

Informacja prezydenta Konina w sprawie działań miasta związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2:
 


1. Wyposażyliśmy trzy samochody Straży Miejskiej w system nagłaśniający, dzięki czemu od dziś w mieście nadawane są komunikaty i ostrzeżenia związane z aktualną sytuacją w kraju.

 

2. Ukończyliśmy opracowanie programu wsparcia dla przedsiębiorców, którzy zawieszają działalność gospodarczą bądź prowadzą ją nadal, ale z tytułu wprowadzonych ograniczeń poniosą straty. Dzisiaj opublikuję szczegóły.

 

3. Przy udziale strażaków z OSP Chorzeń oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy szpitalu został wydzielony teren, gdzie będzie się odbywała selekcja osób chcących wejść do szpitala.

 

4. W związku z zakazem organizowania zgromadzeń nie odbędą się – zaplanowane na 10 kwietnia – miejskie uroczystości upamiętniające 10. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej oraz 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W imieniu mieszkańców złożę tego dnia kwiaty pod pamiątkową tablicą umieszczoną na kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe, przy stacji Polskiej Drogi Krzyżowej obok świątyni oraz pod tablicą na Skwerze Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie