Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 10.04.2020 r. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała

Ocena: 1
1 0

Raport z 24 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2

25.03.2020 09:22 (16 dni temu)

Raport z 24 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2

Informacja prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego o działaniach podjętych w związku ze stanem epidemii:


1. Zaproponuję radnym Rady Miasta Konina przekazanie 100 tys. złotych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie na zakup samochodu do przewożenia próbek do testów na koronawirusa SARS-CoV-2 oraz sprzętu na potrzeby działań związanych z walką z koronawirusem. Propozycję przestawię radnym podczas najbliższej sesji.


2. Zaproponuję Radzie Miasta Konina, by w przypadku zawieszenia działalności (zamknięcia) żłobka rodzicom lub opiekunom prawnym dziecka przysługiwał zwrot opłaty miesięcznej, w części proporcjonalnej do liczby dni miesiąca, w których żłobek nie świadczył usług.


3. Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie oferuje mieszkańcom miasta telefoniczne wsparcie psychologiczne i pedagogiczne. Rodzice, którzy w tym szczególnym czasie pozostają w domach ze swoimi dziećmi, mogą skonsultować się z pracownikami pedagogicznymi poradni. Psycholodzy gotowi są wesprzeć osoby, które odczuwają lęk, czy też niepewność w czasie pandemii i pozostawania w odosobnieniu. W sytuacjach kryzysowych, pilnej potrzeby wsparcia Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 pod numerem telefonu 63 243 18 66.


4. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego złożył zamówienie na „pakiety polowe" – żywność dla osób zaangażowanych w likwidację skutków powstałej epidemii.


5. Zakupiliśmy oświetlenie polowe, które – w razie potrzeby - będzie przeznaczone do oświetlenia punktów izolacji oraz miejsc poboru krwi dla osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.


6. Doposażyliśmy Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie w środki ochrony osobistej. Kupiliśmy kombinezony oraz okulary ochronne dla pracowników Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Miejskiej.


7. Zleciliśmy montaż monitora informacyjnego dla interesantów Urzędu Miejskiego.


8. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego udziela na bieżąco porad osobom wracającym z zagranicy.


9. Skompletowaliśmy odzież ochronną dla osób z punktów izolacji.

Lokator z bloku Data: 25.03.2020 09:48 ID:12127
Tym co odkażaja bloki też takie powinniście zapewnić tz.spółdzielnia mieszkaniowa to byśmy byli pewni że nas lokatorów nie zarażą

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 Ekonomia w czasach zarazy, czyli ile trzeba zarobić, żeby nic nie zarobić? Konin: Raport z 1 kwietnia w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2