Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 02.07.2020 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena: -4
0 4

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie

24.03.2020 21:24

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie

Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w konińskim szpitalu to 57-letni mężczyzna z powiatu konińskiego.


W poniedziałek, 23.03.2020 mężczyzna zgłosił się do konińskiego szpitala, na odział zakażny z objawami koronawirusa. Wynik badania potwierdził, że to COVID-19. Izolacja chorego pacjanta miała miejsce, od razu po jego zgłoszeniu się do szpitala. Stan chorego określany jest jako dobry. Z informacji pozyskanych od pacjenta nie miał on bezpośredniego kontaktu z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa oraz nie przebywał w ostatnim czasie za granicą. Na dolegliwości, z którymi zgłosił się do szpitala, skarżył sie już od jakiegos czasu i był leczony tradycyjnie- antbiotykim.

 

Sanepid wraz z pracownikami ustalają gdzie chory przebywał oraz z kim mogł mieć bezpośredni kontakt, tak aby jak najszybciej skierować te osoby na kwarantannę.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


KOLEJNE ZMIANY KADROWE W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W KONINIE Uwaga, możliwe opady gradu! Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS Jeszcze tylko 2 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek Wielki Plac Budowy - ulica Kleczewska Andrzej Duda w Koninie! Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu