Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 10.04.2020 r. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała

Ocena: -4
0 4

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie

24.03.2020 21:24 (16 dni temu)

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie

Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w konińskim szpitalu to 57-letni mężczyzna z powiatu konińskiego.


W poniedziałek, 23.03.2020 mężczyzna zgłosił się do konińskiego szpitala, na odział zakażny z objawami koronawirusa. Wynik badania potwierdził, że to COVID-19. Izolacja chorego pacjanta miała miejsce, od razu po jego zgłoszeniu się do szpitala. Stan chorego określany jest jako dobry. Z informacji pozyskanych od pacjenta nie miał on bezpośredniego kontaktu z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa oraz nie przebywał w ostatnim czasie za granicą. Na dolegliwości, z którymi zgłosił się do szpitala, skarżył sie już od jakiegos czasu i był leczony tradycyjnie- antbiotykim.

 

Sanepid wraz z pracownikami ustalają gdzie chory przebywał oraz z kim mogł mieć bezpośredni kontakt, tak aby jak najszybciej skierować te osoby na kwarantannę.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 Ekonomia w czasach zarazy, czyli ile trzeba zarobić, żeby nic nie zarobić? Konin: Raport z 1 kwietnia w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2