Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 27.07.2021 r. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ocena: 1
1 0

ZATRZYMANIE KOBIETY, KTÓRA UCIEKŁA Z ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO KONIŃSKIEGO SZPITALA.

22.03.2020 16:42

ZATRZYMANIE KOBIETY, KTÓRA UCIEKŁA Z ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO KONIŃSKIEGO SZPITALA.

Wczoraj z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z Oddziału Zakaźnego uciekła 48-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Dzięki sprawnemu działaniu, po 30 minutach była już w rękach konińskiej policji.


 

21 marca, jednej z pacjentek z objawami choroby COVID-19,  nie podobało się, że pierwszy dzień wiosny musi spędzić na Oddziale Zakaźnym  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Kobieta trafiła tam 20 marca z powodu duszności, kaszlu i wysokiej temperatury ciała. Po pierwszej dobie, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania.

Konińscy policjanci o samowolnym oddaleniu się kobiety, dowiedzieli się tuż po godzinie 17:00. Zostali poinformowani o tym przez służby sanitarne, które sygnał o ucieczce pacjentki otrzymały bezpośrednio od szpitala. Po około 30 minutach w miejscowości Kępina, kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego konińskiej policji. 48-latka oświadczyła, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu. Kobieta była bardzo roszczeniowa, choć do poleceń mundurowych się stosowała.

 Stróże prawa o fakcie odnalezienia kobiety powiadomili szpital. Po kilkunastu minutach przyjechała załoga pogotowia, która była przystosowana do przewożenia osób z objawami zarażenia koronawirusem. Kobietę przetransportowano z powrotem do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie na Oddział Zakaźny.

Szybka reakcja konińskiej policji pomogła zapobiec jakimkolwiek kontaktom 48 latki z innymi osobami. Oczywiście to nie koniec sprawy, ponieważ kobieta będzie odpowiadać przed Sądem z art.165 kk, czyli sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Katarzyna Data: 22.03.2020 17:07 ID:12111
Masakra I totalna kpina. No takim zachowaniem daleko nie zajedziemy.
Pacjent Data: 22.03.2020 18:07 ID:12112
Moze badania psychiatyczne? Teraz poczeka za wynikiem nawet do 6 dni! Pełny reżim sanitarny. Bardzo miły personel. Najbardziej przykre jest to, że sprzątaczki najbardziej narażone osoby, nie mają żadnego dodatku finansowego! Narażają życie za najniższą krajową. Zróbcie coś z Tym ludzie !

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)