Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.09.2021 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

Święto Patrona zainaugurowało 100-lecie Kopernika

Konin 26.02.2020 09:07

Święto Patrona zainaugurowało 100-lecie Kopernika

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także rodzice i znakomici goście w poniedziałkowy wieczór (24 lutego) szczelnie wypełnili salę gimnastyczną Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika. Świętem Patrona zainaugurowano 100-lecie placówki.


Uroczystość zatytułowana była „Zrodziliśmy się z marzeń…” i nawiązywała bezpośrednio do historii naszego kraju. O tym, że szkoła swoje początki bierze w roku 1921 poinformował Tomasz Kucharczyk, dyrektor placówki.

 

Spotkanie miało wiele tradycyjnych elementów - od wprowadzenia sztandaru, przez złożenie kwiatów pod popiersiem patrona, po słodki poczęstunek dla każdego z gości.

 

Nie zabrakło też tradycyjnych wyróżnień. „Astrolabium” odebrali w tym roku z rąk dyrektora „Kopernika” Józef Woźniak i Jacek Kruszyński, właściciele firmy Hydrostal. Dyrektor Kucharczyk podkreślał znaczenie współpracy z tym zakładem oraz praktyk, które odbywają w nim uczniowie.

 

Specjalne podziękowania wręczono najlepszym uczniom oraz ich rodzicom. Dyrektor przyznał też swoje wyróżnienia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz uczniom wyróżniającym się w pracy na rzecz innych środowisk.

 

Po części oficjalnej szkolną sceną zawładnęli utalentowani młodzi ludzie, którzy pod okiem swoich nauczycieli wyrecytowali i wyśpiewali, a także wytańczyli historię naszej ojczyzny z kilku dekad ubiegłego wieku. Za swą kreatywność, wysoki kunszt artystyczny zebrali gromkie brawa i mnóstwo pochwał.

 

Uroczysty wieczór zakończyły życzenia dyrektorów szkół i instytucji pozarządowych. A składający je w ich imieniu Janusz Kamiński, dyrektor „Górnika”, z rozrzewnieniem wspominał swoich nauczycieli i… maturę, którą pisał w tej samej sali gimnastycznej. Nie zabrakło życzeń od Prezydenta Miasta Konina i Kuratora Oświaty, ZNP i przedstawicieli Wojska Polskiego z Powidza.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)