Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.09.2021 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

Nowe radiowozy dla policjantów z Goliny i Kazimierza Biskupiego

Golina , Kazimierz Biskupi 18.02.2020 16:08

Nowe radiowozy dla policjantów z Goliny i Kazimierza Biskupiego

Włodarze z gmin Golina i Kazimierz Biskupi przekazali dzisiaj kluczyki do trzech nowych radiowozów. Zakupione zostały dzięki finansowemu wsparciu samorządów. Połowę ceny pokryła Komenda Główna Policji, a połowę właśnie samorządy.


System zakupów 50/50 to już niemal standard w Koninie i powiecie konińskim. Dzięki przychylności burmistrzów, wójtów i rad gmin możliwe jest wyposażenie policjantów w nowoczesne radiowozy, ale nie tylko, ponieważ niejednokrotnie już mundurowi zaopatrywani byli np. w alkomaty, narkotestery, latarki i inne niezbędne w służbie przedmioty.

 

Dzisiaj przy Komisariacie Policji w Golinie zgromadzili się: szef konińskich policjantów mł. insp. Paweł Kiliańczyk, Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Wojdyński, Wójt Gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski, Sekretarz Gminy Barbara Łechtańska oraz Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek.

 

Zaproszenie goście wręczyli policjantom kluczyki do trzech radiowozów: dwóch oznakowanych marki Opel Mokka oraz do nieoznakowanego marki Hyundaia Kona. Będzie je można spotkać na terenie gmin Golina i Kazimierz Biskupi.

 

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)