Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.09.2021 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

Bp Mering do chorych

Konin 18.02.2020 16:03

Bp Mering do chorych

„Chrystus cierpi z nami, dzieli z nami cierpienie i pomaga w dźwiganiu krzyża” – powiedział ksiądz biskup Wiesław Mering podczas Mszy św. sprawowanej intencji chorych diecezji włocławskiej. W poniedziałek 17 lutego w kościele św. Bartłomieja w Koninie wokół ołtarza wraz z Pasterzem Diecezji zgromadziły się osoby chore i cierpiące wraz ze swoimi opiekunami i duszpasterzami, aby poprzez przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych i Eucharystii szukać pokrzepienia w trudnych doświadczeniach dnia codziennego.


Wszystkich zebranych powitał ks. prał. Tomasz Michalski, proboszcz miejscowej parafii.
 
W homilii ks. bp Wiesław Mering podkreślił wartość i znaczenie modlitwy w życiu chrześcijanina. „Każde chrześcijańskie działanie zaczyna się modlitwą” – mówił hierarcha. W dalszej części rozważania Ksiądz Biskup wyraził wdzięczność wobec opiekunów osób chorych, którzy są obecni w cierpieniu drugiego człowieka. „Chrześcijanin przedłuża obecność i działanie samego Chrystusa na ziemi”- zauważył Pasterz Kościoła włocławskiego.
 
Po homilii nastąpił obrzęd namaszczenia chorych.  
 
Na zakończenie Eucharystii słowa wdzięczności wypowiedział ks. Paweł Zalewski, diecezjalny duszpasterz chorych i niepełnosprawnych. Zwracając się do o. Benedykta Cisonia CSsR z Radia Maryja podkreślił, że rozgłośnia zawsze towarzyszy chorym i jest jak balsam w ich cierpieniu. Podziękował też Biskupowi Włocławskiemu za przewodniczenie Mszy świętej oraz za solidarność i troskę o chorych diecezji.
 
W słowie przed błogosławieństwem ks. bp Mering przypomniał słowa XIX-wiecznego mistyka mówiące o dialogu Chrystusa z Szatanem, gdzie Zbawiciel nazywa siebie „drogą, prawdą i życiem” natomiast Jego przeciwnik – Antychryst określa siebie „bezdrożem, kłamstwem i śmiercią”. „Którą drogę wybierasz i czyimi śladami chcesz podążać” – pytał hierarcha.
 
Uroczystości transmitowane były za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)