Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.04.2020 r. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima

Ocena:

Motocyklista potrącił pieszą na przejściu dla pieszych. Stracił prawo jazdy

Konin 18.02.2020 09:36

Motocyklista potrącił pieszą na przejściu dla pieszych. Stracił prawo jazdy

Z poważnym obrażeniami trafiła do szpitala 67-letnia mieszkanka Konina, którą potrącił na przejściu dla pieszych 30-latek z gminy Kramsk. Sam też ucierpiał w wypadku. Za spowodowanie tego zdarzenia odpowie przed sądem.


Do sezonu motocyklowego jeszcze kilka tygodni, ale aura sprzyja już powoli pierwszym wypadom jednośladami. Z dobrej pogody postanowił skorzystać 30-letni mężczyzna z gminy Kramsk i wybrał się na przejażdżkę do Konina. Niestety na ul. Paderewskiego zlekceważył samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić jego pokonanie 67-letniej kobiecie. Kiedy kierowca suzuki zorientował się w sytuacji zaczął gwałtownie hamować, co spowodowało, że się przewrócił. Motocykl jednak nie zatrzymał się.

 

Ciężka maszyna ślizgając się po jezdni ścięła z nóg przechodzącą po przejściu kobietę. Motocykl zatrzymał się dopiero po około 100 metrach. Kobieta z poważnymi urazami trafiła do konińskiego szpitala. Odwieziony został tam też motocyklista, ponieważ upadek okazał się groźny także dla niego. Z pewnością przez wiele tygodni nie będzie mógł cieszyć się z jazdy swoim jednośladem.

 

Czeka go też sprawa przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego. Prawo jazdy już stracił, ponieważ zabrali je policjanci. Teraz sąd zdecyduje czy 30-latek straci uprawnienia na dłużej.

 

Jak widać chwila nieuwagi wystarczy, żeby doprowadzić do tragedii. Ten wypadek naprawdę mógł zakończyś się dużo gorzej. Apelujemy o rozważną jazdę - szczególnie w terenie zabudowanym, gdzie piesi często spotykani są na jezdni.

 

Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia.

 

Marcin Jankowski

Kim Data: 18.02.2020 19:52 ID:12046
A piesza była pewnie niewiadoma. Chyba, że poluje na odszkodowanie. Mieć pierwszeństwo nie oznacza przeżyć
Sk Data: 18.02.2020 20:56 ID:12047
Piesza była na wysepce drogi Kim,nie wymadrzaj się jak nie wiesz.
Kim Data: 19.02.2020 21:31 ID:12053
To na wysepce dostała ? No to faktycznie motocykl crosowy.
Kim Data: 19.02.2020 21:36 ID:12054
SK. Faktycznie przyznam, że nie widziałem tego. Pieszy ma na pasach pierwszeństwo, ale nie na wysepce. Przeczytałem, że motocyklista ostro hamował aż do upadku, czyli robił co mógł aby nie uderzyć. Pytanie, dlaczego piesza nie sprawdzi czy może przejść. Przeczytaj moje ostatnie zdanie z pierwszego wpisu. Pozdrawiam
Sk Data: 20.02.2020 14:26 ID:12060
Piesza schodziła z pasow jak walnął w nią motor bo wyprzedził auto,które się zatrzymało przed pasami,aby przepuścić piesza ,proszę iść na policję i się dowiedzieć zanim Pan będzie się wypowiadał na forum. szkoda czasu na niemerytoryczna dyskusję.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 Jest uproszczony wniosek o odroczenie płatności