Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 04.08.2020 r. Imieniny: Dominiki, Dominika

Ocena: 0
1 1

Zegar miejski na konińskiej Starówce

Konin 13.02.2020 12:04

Zegar miejski na konińskiej Starówce

W środę, 12 lutego 2020 r. na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Kościelnej, staraniem Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie, stanął zegar miejski. Wykonany ze stali nierdzewnej słup, mieści nowoczesny mechanizm zegara sterowanego sygnałem satelitarnym. Czytelna, klasyczna tarcza zegara jest podświetlana po zmierzchu.


W bezpośrednim otoczeniu zegara, stanęła symboliczna ławeczka. Całość może przywodzić refleksje nad upływem czasu, a może przypominać również kilku pokoleniom koninian o ich młodości, dojazdach do szkoły i codziennych oczekiwaniach na autobusy PKS.

gość Data: 13.02.2020 12:32 ID:12031
A co z zegarem przed Centrum

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Przysługuje Ci bon turystyczny – załóż konto na PUE ZUS Policjant, który zastrzelił 21-latka wciąż nie został przesłuchany. Ojciec chłopaka twierdzi, że policja go Rozpoczyna się największa inwestycja w Kole! Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Miodowy Rajd Rowerowy Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży