Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.09.2020 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Ocena:

Parkomaty w Turku

Turek 12.02.2020 09:36

Parkomaty w Turku

Czternaście parkomatów stanęło na ulicach w strefie płatnego parkowania w Turku. Za kilkanaście dni będzie można na nich wydrukować bilet parkingowy i opłacić postój.


Obsługa strefy płatnego parkowania w naszym mieście od dawna stanowiła problem. Najpierw nie było chętnej firmy do obsługi strefy. Ostatecznie, po kilku nierozstrzygniętych przetargach, zgłosiła się chętna firma, na okres roku. Rok minął i od grudnia parkingów w płatnej strefie parkowania nikt nie obsługuje. Znając realia związane z brakiem zainteresowania obsługą strefy na dotychczasowych zasadach, ogłoszony został przetarg na wyłonienie firmy, który zainstaluje i obsłuży parkomaty w Turku.

 

Najniższą cenę za obsługę strefy płatnego parkowania w Turku zaoferowała firma APCOA Parking Polska z Warszawy, tj. 63,98 % od każdej pełnej zebranej sumy 1000,00 zł. Zgodę na ustawienie parkomatów wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków. Łącznie ustawionych zostało 14 urządzeń na ulicach: Kaliskiej, Pl. Wojska Polskiego, Pl. Sienkiewicza, Szerokiej, Browarnej i Kolskiej. Wydrukowany bilet parkingowy będzie zawierał informację o opłaconym czasie postoju oraz numerze rejestracyjnym parkującego pojazdu. Chociaż będzie wodoodporny, obowiązkowo trzeba umieścić go za przednią szybą w taki sposób, aby osoby kontrolujące mogły go sprawdzić. Bilety będzie można pobrać i opłacić w godzinach płatnego parkowania. Zapłacimy za niego gotówką, albo przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon w systemie Android lub IOS, którą wcześniej zasilimy określoną kwotą. Opłaty za postój pozostały na niezmienionym od kilku lat poziomie, tj. 2 zł za godzinę. Osoby, które nie opłacą postoju, zapłacą 50 zł kary. W ubiegłym roku takie kary zapłaciło kilkadziesiąt osób.

 

Umowa z firmą obsługującą parkometry obowiązuje do końca 2021 r.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK