Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena: 1
1 0

Warsztaty kulinarne

brudzew 07.02.2020 09:58

Warsztaty kulinarne

W dniu 04.02.2020r. odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne w ramach POPŻ 2014-2020 (Podprogram 2019). Miejscem spotkania była remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. W warsztatach wzięło udział łącznie 35 osób (pobierających żywność z Banku Żywności w Koninie). Warsztaty przeprowadzono w dwóch grupach: o godzinie 9:00 - osoby dorosłe, a o 13:30 - dorośli z dziećmi.


Spotkanie poprowadziła pani Bożena Palpuchowska - przedstawiciel Banku Żywności
w Koninie we współpracy z pracownikiem socjalnym - Iwoną Ruda z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brudzewie.

 

Tematem warsztatów było „Zastosowanie ziół i przypraw oraz owoców i warzyw w codziennej kuchni - gotuję ze smakiem i nie marnuję - potrawy z warzyw, naleśniki, ciasta i ciasteczka domowe”. Przygotowane zostały potrawy tj. pyrczok, pasta z mielonki, jaj i ogórka, konfitura z czerwonej cebuli, biała kiełbasa w cieście, pieczone pierożki z konfiturą z dyni, naleśniki pizzerskie, makaron z sosem porowo-szpinakowym, bułeczki z kiełbasą, pizza domowa, czekoladowe ciasto z fasolą, domowe ciasteczka amoniakowe.


Wszyscy uczestnicy otrzymali przepisy na zakończenie spotkania.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2