Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.07.2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocena: 1
1 0

Kontrole odpadów i odbierających odpady

Turek 06.02.2020 10:16

Kontrole odpadów i odbierających odpady

Urząd Miejski w Turku prowadzi kontrole związane z funkcjonowaniem gospodarki odpadami. Sprawdzany jest sposób segregacji przez mieszkańców, oraz sposób odbioru odpadów przez firmę.


Kontrole polegają na sprawdzaniu sposobu segregacji odpadów prowadzonej przez mieszkańców osiedli. Nie jest dobrze. We wtorek, 5 lutego 2020 r., na przykład w pojemnikach na odpady biodegradowalne przy ul. Legionów Polskich, poza odpadami kuchennymi znalezione zostały foliowe torby, papier, opakowania po jogurtach, a nawet ubrania. W jednym gnieździe, w którym znajdowało się sześć kontenerów, tylko pojemnik żółty (plastik i metal) był prawidłowo wysegregowany.

 

Jednocześnie kontrolowany był sposób odbioru odpadów przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. To z kolei związane było z uwagami mieszkańców, dotyczącymi wrzucania wszystkich segregowanych frakcji do jednego samochodu. Faktycznie, takie sytuacje mają miejsce, jednak jest to związane z tym, że śmieci są źle posegregowane i nie można zawartości pojemnika np. na bioodpady, potraktować jako prawidłowo wysegregowany odpad. Wówczas jest to odpad zmieszany, za który płacimy najwięcej. W zdecydowanej większości sprawdzanych kontenerów, śmieci nie były prawidłowo posegregowane. To oznacza, że nieprawidłowo posegregowane odpady muszą trafić do jednego samochodu jako zmieszane. Nieprawidłową segregację odpadów potwierdzono podczas kontroli.

 

Pamiętajmy, że segregacja odpadów jest obowiązkiem każdego z nas. Od marca nieprawidłowa segregacja karana będzie dwukrotną stawką za odbiór. Posłowie przyjęli tzw. ustawę śmieciową, w której wskazują, że w przypadku bloków, karani będą solidarnie wszyscy mieszkańcy, a nie ci z nich, którzy nie segregują. Zatem warto uczyć się segregacji, zwracać uwagę członkom rodziny na to, jak segregują. To sposób na uniknięcie wyższych opłat za śmieci.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Andrzej Duda w Koninie! Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet Od sierpnia nowe ceny za odpady TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie Wiatrak jak nowy Kino pod Gwiazdami już w piątek! KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell