Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena:

Nowe życie remizy OSP w Lipicach

Grodziec 31.01.2020 10:19

Nowe życie remizy OSP w Lipicach

Nowy rok w gminie Grodziec przyniósł nie tylko wielką rozbiórkę, ale także szereg nowych inwestycji budowlanych. Jedna z pierwszych prowadzona jest obecnie w Lipicach.


Pozyskane przez Gminę Grodziec dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW 2014-2020 na działanie „Razem dla kultury - przebudowa i wyposażenie obiektów budowlanych pełniących funkcje kulturalne na terenie Gminy Grodziec” pozwoliło na rozpoczęcie oczekiwanego od wielu lat gruntownego remontu remizy OSP w Lipicach. Budynek ten zostanie zaadoptowany na piękną świetlicę wiejską, spełniającą nowe funkcje kulturalne.

 

Przebudowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Lipicach obejmuje m.in. termomodernizacje obiektu, wymianę instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, dachu, orynnowania, stolarki drzwiowej i okiennej, ocieplenie budynku, modernizację kuchni, zaplecza socjalnego, sali głównej oraz zagospodarowanie terenu.

 

Wartości inwestycji to ponad 415 tysięcy złotych. Zakończenie wszystkich robót planuje się na koniec czerwca 2020 roku. Wtedy też – jak podkreśla wójt gminy Mariusz Woźniak – odbędzie się uroczysty odbiór nowego obiektu połączony z otwarciem nowej drogi gminnej Lipice – Huta.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2