Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 29.02.2020 r. Imieniny: Lecha, Lutomira

Ocena:

Nowe radiowozy dla policjantów z Kleczewa i Sompolna

Kleczew,Sompolno 31.01.2020 09:29 (29 dni temu)

Nowe  radiowozy dla policjantów z Kleczewa i Sompolna

Hyundai i30 oraz furgon VW Transporter T6 zasilą flotę Komisariatów Policji w Kleczewie i Sompolnie. Nie udało by się to gdyby nie wsparcie samorządowców z gmin Kleczew i Wilczyn oraz Sompolno i Wierzbinek.


29 stycznia w Kleczewie i Sompolnie odbyło się oficjalne przekazanie dwóch nowych radiowozów zakupionych dzięki wsparciu samorządowców w systemie 50:50. W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Kleczew Mariusz Musiałowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie Maciej Trzewiczyński, Wójt Gminy Wilczyn Grzegorz Skowroński, Przewodnicząca Rady Gminy w Wilczynie Katarzyna Brezyna, Burmistrz Miasta Sompolna Roman Bednarek, Wójt Gminy Wierzbinek dr Paweł Szczepankiewicz, Kapelan konińskich policjantów ks. prałat Sławomir Kasprzak, szef konińskiej policji mł. insp. Paweł Kiliańczyk, Komendant Komisariatu Policji w Kleczewie kom. Mirosław Kujawa oraz Komendant Komisariatu Policji w Sompolnie asp. szt. Grzegorz Banasiak. Radiowozy będzie można zobaczyć na ulicach patrolowanych przez funkcjonariuszy z tamtejszych komisariatów.

 

System zakupu aut służbowych dla policjantów w systemie 50:50 jest praktykowany już od kilku lat i oznacza to, że połowę kwoty na zakup radiowozu przeznaczają samorządy, a drugą połowę Policja. Z takiego wsparcia pochodzi aż 2/3 całej floty Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Bardzo więc doceniamy pomoc ze strony samorządów. VW transporter kosztował 202000 zł a hyundai i30 82000 zł.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą- Ceny na konińskim basenie Dopisuje dobre tempo prac nad promenadą Ciepło drożeje w Koninie ZMARŁ NADKOM. GABRIEL HIBNER (1963 - 2020) Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa w Konińskim Szpitalu Kto zasiada w radach nadzorczych spółek miejskich Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie koronawirusa CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE! Spotkania dotyczące ochrony ilościowej jezior PIERWSZA KOBIETA ZA KÓŁKIEM AUTOBUSU MZK W KONINIE