Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 06.04.2020 r. Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

Ocena: -1
0 1

Szkolenia i warsztaty dla uczniów klas gastronomicznych z ZSEU w Żychlinie

Konin 24.01.2020 09:07

Szkolenia i warsztaty dla uczniów klas gastronomicznych z ZSEU w Żychlinie

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie bardzo duży nacisk kładzie się na szkolenie zawodowe. Uczniowie z klas gastronomicznych nie dość, że mają możliwość pracować w nowoczesnym Dydaktycznym Centrum  Gastronomicznym, którego uroczyste otwarcie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, to chętnie uczestniczą w szkoleniach i warsztatach proponowanych przez szkołę.


W wyjątkowych dwudniowych warsztatach kulinarnych mieli okazję wziąć uczniowie klasy pierwszej, którzy w ramach wygranej nagrody głównej w konkursie KLASA z NESTLE otrzymali warsztaty kulinarne z doradcą kulinarnym Nestle chefem Jerzym Pasikowskim, firma Nestle zasponsorowała również przepiękne stroje kucharskie i drobny sprzęt gastronomiczny dla każdego ucznia oraz trzydniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu w Warszawie. Az 30-tka uczniów miała możliwość pracować w kuchni Nestle pod okiem wybitnego Chefa, próbować przygotowanych własnoręcznie potraw z małż, krewetek czy ryb. 

 

            Wiadomo, że branża gastronomiczna to nie tylko gotowanie ale również cukiernictwo czy barmaństwo, i takie też warsztaty zorganizowano w ZSEU w Żychlinie.

 

            Dzięki uprzejmości firmy Bakels, warsztaty z dekorowania tortów w stylu angielskim dla grupy uczniów z klas gastronomicznych przeprowadzili przedstawiciele firmy, organizator szkolenia Katarzyna Chojnacka oraz główny technolog Bakels Paweł Nawrot, a także technolog Paweł Galowski. Warsztaty obejmowały część teoretyczną, podczas której uczniowie zapoznali się ze specyfiką firmy,produktami jakie oferuje, a następnie już w części praktycznej przystąpili pod okiem cukierników do pracy. Wykorzystanie wysokiej jakości produktów oraz fachowe rady pozwoliło na stworzenie wyjątkowych dzieł. Przygotowywanie ozdób z masy cukrowej, czy malowanie żelami bajkowych postaci na tortach rozwinęło u niektórych chęć kontynuowania nauki. Pani Katarzyna zapewniła nas, że podejmie się przygotowania kolejnego spotkania, tym razem o tematyce piekarstwa.


            Podczas ostatniego konkursu barmańskiego MONIN Junior Cup, w którym uczestniczył uczeń ZSEU z Żychlina, nawiązano współpracę  z firmą MONI, która to zorganizowała dla uczniów klas gastronomicznych szkolenie z wykorzystania produktów MONIN&Vitamix w barmaństwie oraz baristyce. Uczniowie mieli okazję pracować na wysokiej jakości produktach marki MONIN, wysłuchać ciekawego wykładu przedstawiciela firmy Marka Łyszczaka oraz popróbować ciekawych propozycji przygotowanych podczas szkolenia. Również w tym zakresie zaplanowana jest dalsza współpraca.


           Nowy  rok rozpoczął się dla gastronomicznego pionu w Żychlinie bardzo intensywnie, nowe pracownie, przebyte szkolenia oraz planowane na kolejne miesiące przedsięwzięcia są dowodem na to że zarówno Dyrekcja szkoły, kadra nauczycielska oraz  zaangażowani uczniowie  mocno stawiają na rozwój zawodowy ucznia i zwiększanie kompetencji zawodowych.
Katarzyna Hryciuk


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! Komunikat Prezydenta Miasta Konin ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH Jest uproszczony wniosek o odroczenie płatności