Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 01.10.2020 r. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Ocena: 0
1 1

Bezpłatne i ulgowe przejazdy MZK

Konin 23.01.2020 12:30

 Bezpłatne i ulgowe przejazdy MZK

Komunikat w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów liniami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie Sp. z o.o.


Na sesji Rady Miasta Konina, w dniu 22 stycznia 2020 roku podjęta została Uchwała w sprawie ustalenia opłaty za przewozy osób i bagażu ręcznego lokalnym transportem zbiorowym, świadczonym przez Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. oraz określenia uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

 

Jakie zmiany wprowadza ta uchwała? Uchwała ustala, iż uprawnionymi do korzystania z przejazdów bezpłatnych (ulga 100%) na wszystkich liniach MZK w Koninie spółka z o.o. będą między innymi:

- uczniowie szkół podstawowych zamieszkali w Koninie lub na terenie gminy Kazimierz Biskupi, realizujący obowiązek szkolny oraz uczniowie szkół podstawowych realizujący obowiązek szkolny w szkołach na terenie Miasta Konina,


- uczniowie szkół ponadpodstawowych zamieszkali w Koninie lub na terenie gminy Kazimierz Biskupi.
Pozostali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają możliwość korzystania z przejazdów ulgowych (ulga 50%).

 

Uchwała doprecyzowuje także kwestię dokumentów uprawniających uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie Konina lub gminy Kazimierz Biskupi do korzystania z przejazdów bezpłatnych. Tymi dokumentami będą: ważna legitymacja szkolna zawierająca adres zamieszkania albo ważna karta ucznia wydana przez placówkę oświatową z terenu Miasta Konina lub gminy Kazimierz Biskupi lub właściwy urząd gminy, według wzoru określonego przez MZK wraz z ważną legitymacją szkolną lub innym dokumentem poświadczającym tożsamość.

 

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, czyli pod koniec ferii zimowych.

Uśmiechnięta Data: 24.01.2020 12:09 ID:12007
Oczywiście dzieci z poza regionu są gorsi i muszą płacić za przejazd
zosia Data: 25.01.2020 08:21 ID:12011
Dzieci ze Starego Miasta też mają darmowe przejazdy MZK. Niezbyt rzetelny ten artykuł.
Ja Data: 25.01.2020 09:25 ID:12012
State Miadtp już nie.. od lutego
... Data: 25.01.2020 09:28 ID:12013
Stare Miasto już nie.. od lutego... Wójt sie nie zgodził o przedłużenie......

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi Pożar na terenie huty w Koninie W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Dezynfekcja budynku II LO w Koninie Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta XXIII Gala Konińskiego Biznesu 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej. 1 października startuje nowy sezon w Rossmannie