Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.09.2020 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Ocena:

Obchody 75. rocznicy zamordowania przez Hitlerowców rodziny Stuczyńskich

Rzgów 18.01.2020 11:12

Obchody 75. rocznicy zamordowania przez Hitlerowców rodziny Stuczyńskich

W dniu 15 stycznia 2020 r. uczczono pamięć Rodziny Stuczyńskich zamordowanej przez Hitlerowców.
Tego dnia w miejscowości Kowalewek – Struga oraz na cmentarzu w Sławsku Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Sekretarz Gminy Alicja Zimna,  delegacje OSP Kowalewek i OSP Sławsk oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci.


W tym samym dniu w Rzgowie Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Sekretarz Gminy Alicja Zimna oraz delegacja uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzgowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem „Bohaterom poległym w walce o wolność” przy Placu Stuczyńskich oraz na cmentarzu w Rzgowie.

 

Zarówno w Rzgowie jak i w Sławsku przypomniano tragiczną historię wydarzeń z 1945 r.

Archiwista Data: 20.01.2020 10:26 ID:11993
"... przypomniano tragiczna historię wydarzeń z 1945 r..." A le jakie historii ? Może kilka słów by się przydało dla pełnego uczczenia pomordowanych. Na marginesie: dlaczego "Hitlerowców" jest napisane z dużej liter ? Przecie nie piszemy "Bolszewików", "Anarchistów", "Terrorystów" itp.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK