Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 01.10.2020 r. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Ocena: 1
1 0

Świętowali małżeńskie jubileusze

Babiak 14.01.2020 10:50

Świętowali małżeńskie jubileusze

Piętnaście par małżeńskich z gminy Babiak świętowało w tym roku dostojne jubileusze wspólnego życia. Czternaście celebrowało Złote Gody, a jedna Szmaragdowe. Z tej okazji w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Babiaku odbyła się uroczystość z udziałem jubilatów, ich rodzin oraz władz samorządowych. W spotkaniu udział wzięli także seniorzy, bowiem w tym roku wigilia dla osób starszych i samotnych została połączona ze świętowaniem małżeńskich rocznic. Było zatem podniośle i uroczyście.


Ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie otworzyła kierownik USC w Babiaku Ewa Bilińska, która kierując do jubilatów ciepłe słowa, łącznie z cytatem z piosenki Krystyny Giżowskiej „Przeżyłam z tobą tyle lat”, wprowadziła zebranych w nastrój spotkania. Po niej głos zabrał wójt Wojciech Chojnowski. – Być razem, wspierać się w trudnych chwilach, wybaczać błędy i jak najczęściej świętować wspólne radości oraz szczęśliwe chwile jest istotą małżeństwa. Te 50 i więcej lat przeżytych wspólnie, to wielka rzecz. To dzieło, które zrealizowaliście państwo nie tylko dla siebie i waszych rodzin, ale także dla naszej ojczyzny. Stworzyliście państwo rodziny, dzięki którym pojawiły się kolejny pokolenia. Dzisiaj, kiedy instytucja rodziny zaczyna być w małym kryzysie, właśnie wy pokazujecie swoim dzieciom i wnukom, że warto być razem. Będąc razem, wspólnie się wpieracie. Będąc razem jesteście dla siebie wyrozumiali, wybaczacie sobie różne rzeczy, a takie w życiu przecież mogą się przytrafić. To naprawdę nie jest łatwe. Dopasowanie się do siebie, dbanie o druga osobę, to właśnie miłość. Ślubowaliście ją sobie pół wieku temu. Dziś wręczając państwu te odznaczenia, życzę wam, szanowni jubilaci, byście jak najdłużej cieszyli się sobą w dobrym zdrowiu i szczęściu rodzinnym, by jak najdłużej nie brakowało wam radosnych chwil – powiedział włodarz, po czym każdej z par przekazał Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez prezydenta RP. – Odznaczenie to jest powodem do dumy. Jest publicznym wyrazem wdzięczności za wasz codzienny trud i starania o rodzinę. Wy, drodzy jubilaci, jesteście wzorem lojalności, wierności i godności, czyli wzorem wartości fundamentalnych. Składam Wam jeszcze raz gratulacje za piękne wywiązanie się ze złożonej przed laty obietnicy i życzę, byście razem doczekali kolejnych jubileuszy.

 

Po dekoracji, dla jubilatów oraz wszystkich zebranych, w słowno-muzycznych prezentacjach wystąpili młodzi lokalni artyści. Po ich występach proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego, ks. Paweł Okoński odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, a następnie wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do wigilijnego stołu, przy okazji którego nie brakło także drobnych, miłych upominków.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi Pożar na terenie huty w Koninie W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Dezynfekcja budynku II LO w Koninie Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta XXIII Gala Konińskiego Biznesu 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej. 1 października startuje nowy sezon w Rossmannie