Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 09.08.2020 r. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Ocena:

Mika wykryła narkotyki na dwóch posesjach

Koło 13.01.2020 12:57

Mika wykryła narkotyki na dwóch posesjach

Kolejne sukcesy Miki - psa policyjnego i kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków. Przed sądem odpowiedzą dwaj 19-latkowie zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gramów środków psychotropowych.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego w efekcie pracy operacyjnej wytypowali osoby, które na terenie powiatu kolskiego miały handlować narkotykami. 9 stycznia br. funkcjonariusze przystąpili do działania. W czynnościach udział wziął przewodnik psa oraz Mika – policyjny pies do wykrywania narkotyków. Mika “służąc” w kolskiej komendzie zaledwie miesiąc, dwukrotnie pomogła znaleźć środki odurzające.

 

Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych co do posiadania narkotyków przez dwóch młodych mężczyzn, były słuszne. W odnalezieniu środków prawnie zabronionych i tym razem pomogła Mika, której umiejętności okazały się bardzo skuteczne. Do pierwszego ujawnienia narkotyków doszło około godziny 8:00 na terenie gminiy Grzegorzew. Tam policjanci znaleźli marihuanę w postaci suszu roślinnego. Była ona schowana w kotłowni w wygaszonym piecu. Kolejne środki odurzające oraz psychotropowe Mika znalazła w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji w gminie Dąbie. Dwaj podejrzani o posiadanie narkotyków 19-latkowie, zostali zatrzymani przez kolskich kryminalnych. Jeden z nich usyłszał zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności, drugi zaś z uwagi na większą ilość posiadanych narkotyków, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za które grozi aż do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto na wniosek Prokuratury, sąd wobec niego zastosował dwumiesięczny areszt.

.... Data: 14.01.2020 07:23 ID:11982
Tego pieska też po kolei domów policjantów, ciekawe co u nich bu znalazl

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Ćwiczenia na Jeziorze Powidzkim Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn”