REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena:

Żychlin w górę i - górą !

Konin 10.01.2020 11:58

Żychlin w górę i - górą !

Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie górą !  W Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy" 2020 pion klas technikum uplasował się na 12 miejscu w Wielkopolsce i 121 w kraju. Uzyskał tym samym tzw. Srebrną Tarczę. Warto dodać, że w roku 2019 ZSEU zajął w Wielkopolsce 25 miejsce, w Polsce zaś uzyskał 301 lokatę. To wspaniały awans potwierdzający profesjonalizm nauczycieli i pasję uczniów. Dodatkowym powodem satysfakcji jest znalezienie się w gronie  200 Szkół Olimpijskich w Polsce, których Ranking opracowała Fundacja


W skład Kapituły Rankingu wchodzą: profesorowie wyższych uczelni, przedstawiciele komitetów olimpiad przedmiotowych i MEN - u, dyrektorzy OKE, a także prezes Fundacji " Perspektywy ". Ustalając miejsca w tabelach rankingowych brali oni pod uwagę : sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i zawodowych, a także wyniki egzaminów zawodowych.


            Sukces pionu techników nie wziął się znikąd. To efekt nowatorskiej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Nauczyciele rozbudzają aktywność uczniów, prezentują zawodowstwo godne najwyższego szacunku, pokazują, że szkole  zależy na znakomitym wykształceniu uczniów. Tym samym inspirują  młodych ludzi do wytężonej pracy zwieńczonej laurami. Potwierdzeniem jakości działań pedagogów ZSEU jest także stale rosnąca liczba uczniów żychlińskiej szkoły.


            ZSEU obchodzi właśnie 60 lat istnienia. Placówka ewoluowała - od niewielkiej Szkoły Rolniczej - poprzez Zespół Szkół Rolniczych - aż do Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych skupiającego najróżniejsze topowe kierunki kształcenia. Szkoła jest miejscem nowoczesnej dydaktyki. Składają się na nią między innymi ciekawe projekty, wyjazdy uczniów do różnych krajów europejskich. Olimpiady: Logistyczno - Spedycyjna, Wiedzy o Żywności i Żywieniu, Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, Konsumencka i inne, niezliczone konkursy o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim, spektakularne sukcesy sportowe są dowodem na wiarygodność dokonań uczniów i ich profesorów. 
Dobra dydaktyka nie przyniosłaby efektów bez wzmożonej pracy wychowawczej. O tejże świadczy  choćby szeroko zakrojona działalność pomocowa, prowadzona systemowo przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.


               ZSEU nosi imię znakomitego kompozytora światowej sławy.  Zobowiązuje to szkołę do promowania kultury wysokiej, co czyni z dobrym skutkiem, zapraszając chociażby osoby znane z pierwszych stron gazet. 


Pałac, przepiękny park - znaki szlacheckiej niegdysiejszej obecności - oraz nowoczesna architektura Centrum Gastronomicznego tworzą niespotykany widok, kreują atmosferę. W ZSEU wszystko sprzyja osiągnięciu  sukcesu. Każdy uczeń znajdzie w placówce swą niszę, w której czuje się dobrze i bezpiecznie. Stąd wypływa się na niezmierzone oceany marzeń.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą- Ceny na konińskim basenie Zmiana organizacji ruchu Uwaga, nadal będzie wiało! 104. urodziny Pana Romana Janickiego ZMARŁ NADKOM. GABRIEL HIBNER (1963 - 2020) Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu Ciepło drożeje w Koninie Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych Spotkania dotyczące ochrony ilościowej jezior Kto zasiada w radach nadzorczych spółek miejskich