Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 06.04.2020 r. Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

Ocena:

Od dziś jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym

słupca 03.01.2020 10:09

Od dziś jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym

W ramach wypełniania ustawowych obowiązków gminy w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz w dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców miasta Słupcy, w dniu 02.01.2020 r. w siedzibie Urzędu Miasta w Słupcy podpisane zostało porozumienie dotyczące dalszego funkcjonowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym. Porozumienie zawarte zostało pomiędzy Burmistrzem Miasta Słupcy Panem Michałem Pyrzykiem przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Pani Mirosławy Koziorowskiej oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Słupcy reprezentowaną przez Wiceprezesa OSP w Słupcy druha Piotra Rogowicza i Skarbnika OSP w Słupcy druha Jana Rzeszewskiego a Komendantem Powiatowym Państwowej Strażą Pożarnej w Słupcy st. bryg. mgr inż. Rafałem Chmielem.


Podpisanie porozumienia rozpoczyna procedurę przystąpienia jednostki OSP w Słupcy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i jest kontynuacją porozumienia podpisanego 5 lat temu w dniu 04.02.2015 r.


Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy stanowiący integralna część bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, funkcjonuje w Polsce od 1995 roku. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotnicze Straże Pożarne). Podstawowym założeniem w budowie systemu ratowniczo-gaśniczego było stworzenie jednolitego i spójnego układu, skupiającego powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, tak aby można było podjąć skutecznie każde działanie ratownicze.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! Komunikat Prezydenta Miasta Konin ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH Jest uproszczony wniosek o odroczenie płatności