REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.02.2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena:

Szampańska zabawa bez alkoholu

licheń 02.01.2020 11:36

Szampańska zabawa bez alkoholu

Msza Święta zamiast pokazu fajerwerków, szampan – ale bez alkoholu, pyszne potrawy i tańce do rana – tak po raz 16. bawiono się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w czasie bezalkoholowego balu sylwestrowego. Około 100 uczestników zabawy powitało nowy - 2020 rok w licheńskim Domu Pielgrzyma ARKA.


„Przyciąga nas bliskość Matki Bożej, którą bardzo czcimy. Chcieliśmy spędzić Sylwestra w inny sposób – nie przez alkohol – ale z Mszą Świętą” – opowiadają Bożena i Stanisław ze Śląska Cieszyńskiego, uczestnicy tegorocznego balu. Na bezalkoholowego Sylwestra przybyli już po raz drugi.
Bale organizowane są w Domu Pielgrzyma ARKA od samego początku jego istnienia, czyli od 2003 roku. Wieczór rozpoczyna się obiadem, po którym uczestnicy tańczą poloneza.

 

Takie rozpoczęcie zabawy urzeka panią Barbarę, która przyjechała już po raz dwunasty: „Mało która zabawa się tak zaczyna. Zazwyczaj to są matury, a inne zabawy już nie są nim rozpoczynane. Poza tym zabawa bezalkoholowa to jest zupełnie inny nastrój” – przekonuje kobieta. Nie jest jedyną z uczestników, którzy biorą udział w balu już po raz kolejny. Absolutnymi rekordzistami są państwo Józefa i Franciszek z Mysłowic, którzy w Licheniu bawili się już po raz 14. z rzędu


Kulminacyjnym momentem jednak jest wyjątkowe powitanie Nowego Roku – tuż przed północą bal zostaje przerwany, a goście tłumnie podążają do bazyliki, gdzie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej uczestniczą w Mszy Świętej. Rozpoczęcie Nowego Roku obwieścił donośny dźwięk największego w Polsce dzwonu – Maryi Bogurodzicy. Po Eucharystii goście wrócili na salę balową, by wznieść toast bezalkoholowym szampanem oraz złożyć sobie wzajemnie życzenia i bawić się do rana!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą- Ceny na konińskim basenie Kontrole odpadów i odbierających odpady Zmiana organizacji ruchu Informacja dotycząca koronawirusa Kałek: Marzą o zmianie wozu bojowego Uwaga, nadal będzie wiało! 104. urodziny Pana Romana Janickiego Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu Ciepło drożeje w Koninie Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych