Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena:

Narodowa pielgrzymka do Rzymu

Turek,Koło,Konin 30.12.2019 10:34

Narodowa pielgrzymka do Rzymu

W roku 2020 przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji przewidziana jest Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu, planowana na dzień 17 maja 2020 r. Komunikat w tej sprawie, odczytywany w kościołach diecezji w niedzielę 29 grudnia, wydał biskup włocławski Wiesław Mering.


Jak czytamy, narodowa pielgrzymka będzie „gestem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Założeniem przewodnim zorganizowania tego wydarzenia religijnego, jest modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka”. Wspólnym punktem pielgrzymki będzie Msza Święta pod przewodnictwem papieża Franciszka, w niedzielę 17 maja 2020 r., o godzinie 10.30, na Placu Świętego Piotra.


 
Z uwagi na ogólnopolski charakter pielgrzymki bp Mering zachęca do wzięcia w niej udziału kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich Diecezji Włocławskiej. Prosi księży o zorganizowanie grup parafialnych gotowych wziąć udział w tej celebracji.


 
„Licznym uczestnictwem reprezentacji naszej diecezji dajmy świadectwo przywiązania do osoby św. Jana Pawła II i wierności Jego nauczaniu, tak bardzo potrzebnemu dzisiaj Kościołowi i naszej Ojczyźnie” – pisze w komunikacie bp Wiesław Mering.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2