Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena:

Nowy sprzęt ratownictwa i wyposażenie dla jednostek OSP Chylin i OSP Natalia

władysławów 24.12.2019 09:18

Nowy sprzęt ratownictwa i wyposażenie dla jednostek OSP Chylin i OSP Natalia

Nowy sprzęt ratownictwa i wyposażenie, które z pewnością wspomoże i usprawni działania ratownicze oraz poprawi bezpieczeństwo strażaków-ochotników biorących udział we wszelkiego rodzaju wypadkach i zdarzeniach, otrzymali strażacy z jednostek OSP w Chylinie i OSP w Natalii. Udało się go zakupić dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Uroczyste przekazanie ww. wyposażenia miało miejsce w sobotę, tj. 21 grudnia 2019 r.


Uroczystość przekazania sprzętu ratownictwa dla obu jednostek odbyła się w prawdziwie świątecznej atmosferze. Gości powitała Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, jednocześnie dziękując obecnemu wśród druhów Radnemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Robertowi Popkowskiemu, za zaangażowanie i pomoc w pozyskiwaniu środków na zakup umundurowania oraz sprzętu. Pani Wójt podkreśliła ,,Druhowie przy bardzo dobrej współpracy z Radnym Robertem Popkowskim ustalili, że to jest ten sprzęt, który jest niezbędny do wszelkiego rodzaju akcji ratujących życie i mienie. Dlatego tym bardziej chciałabym podziękować Panu Robertowi Popkowskiemu, z tego względu, że to on tak naprawdę poprowadził nas od samego początku – od wypełnienia wniosku, przez jego podpisanie, aż po realizację”.

 

Prezesi jednostek OSP Chylin – Robert Szkudlarek i OSP Natalia – Piotr Wojtera podpisali akty przekazania i sprzęt oficjalnie stał się wyposażeniem ww. jednostek. Swoją obecnością na uroczystości przekazania sprzętu i wyposażenia zaszczycił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku – st. kpt. Piotr Pietrucha.

 

Do OSP Chylin i OSP Natalia trafiło umundurowanie oraz narzędzia, które są o wiele nowocześniejsze, niż te używane przez strażaków dotychczas. Jest to sprzęt o łącznej wartości 30.400,00 zł., a w skład nowego wyposażenia wchodzą takie elementy, jak: specjalistyczne ubrania, hełmy strażackie, specjalne buty oraz bosaki.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2