Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.02.2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena:

Jasełka w kolskiej piątce

Koło 21.12.2019 12:10

Jasełka w kolskiej piątce

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole obejrzała dziś piękne jasełka, skłaniające do refleksji nad istotą świąt. Jasełka oparte były na ciekawym scenariuszu - oprócz tradycyjnej szopki, Maryi z Józefem i Dzieciątkiem, pokłonu pasterzy i wędrówki trzech królów, na pierwszy plan inscenizacji wysunęły się dzieci, mające wybór między dobrem a złem.


Z jednej strony złe moce kusiły uczniów podarkami i pozorną swobodą, z drugiej strony anioł obiecywał zbawienie. Dzieci po zastanowieniu się wybrały właściwą drogę, a w decyzji wspomagał je anielski chór - który energicznie śpiewał najpiękniejsze kolędy. Młodzi aktorzy bardzo się postarali, by sugestywnie odegrać swe role. Szkolna publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

 

Jasełka dla całej społeczności szkolnej przygotowali: Marzena Maciejewska i Grzegorz Maciejewski. W role Maryi i Józefa wcielili się szóstoklasiści, sceny odgrywali uczniowie z klas 2, 3, 4 oraz z klasy 7 członkowie samorządu uczniowskiego, z kolei w anielskim chórze wystąpili, drugo-, trzecio- i czwartoklasiści. Całość wypadła rewelacyjnie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą- Ceny na konińskim basenie Kontrole odpadów i odbierających odpady Zmiana organizacji ruchu Informacja dotycząca koronawirusa Kałek: Marzą o zmianie wozu bojowego Uwaga, nadal będzie wiało! 104. urodziny Pana Romana Janickiego Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu ZMARŁ NADKOM. GABRIEL HIBNER (1963 - 2020) Ciepło drożeje w Koninie