Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.02.2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena: 1
1 0

XIV Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny

Konin 14.12.2019 13:55

XIV Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny

Od wielu już lat w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie  czas przedświąteczny to czas wielu wydarzeń przybliżających do wyjątkowych Świat Bożego Narodzenia. Nie mogło być inaczej i w tym roku.


Już po raz siódmy odbył się Wielkopolski Konkurs na Najpiękniejszy Stół Świąteczny, w którym wzięło udział 32 uczestników z 9 szkół z Konina, Kościelca, Liskowa, Turku, Kalisza, Powiercia, Sompolna i oczywiście z Żychlina. Tematem przewodnim była Wigilia XXI wieku z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. Jury miało za zadanie cenić poprawność wykonania dekoracji, ułożenia zastawy, dobór odpowiednich elementów zgodnych z tematyką konkursu, estetykę wykonania. Wszystkie drużyny spisały się świetnie, jak podkreślało jury pomysłowość, pracochłonność i nowatorskie rozwiązania pokazały jak zdolna jest młodzież, a efektem było przyznanie dwóch pierwszych miejsc. Na stołach pojawiło się wiele tektury, papieru, szkła, metalu, jadalnych talerzy a nawet betonu, które były nie tylko ozdobą ale ważnymi elementami nakrycia stołu. W konkursie  pierwsze miejsce zdobyły ZSRCKU z Kościelca oraz ZSP z Jarocina, drugie miejsce otrzymał ZST z Turku , trzecie - ZSGH z Kalisza. Wyróżnienia natomiast trafiły do ZSP z Jarocina, ZSCKR z Powiercia, ZSGH w Kaliszu oraz gospodarzy ZSEU z Żychlina, a szczególne wyróżnienie od miejscowego pastora otrzymała szkoła z Liskowa.

 

Kolejnym z konkursów był Szkolny Konkurs Kulinarny " Jedna wigilia - różne smaki", gdzie w dwóch kategoriach na potrawy słodkie i słone rywalizowali uczniowie klas gastronomicznych. Ryby, pierogi, kluski z makiem, czy finezyjnie podane śledzie, ale również pyszne ciasta świąteczne, pierniki czy makowce to tylko część propozycji uczniów z Żychlina. Jury w kategorii na potrawy słodkie  I miejsce przyznało Laurze Zimnej, II - Beacie Ciszewskiej, III Karolinie  Mądrowskiej i Wiktorii Piaseckiej a wyróżnienia trafiły do Sylwii Cegielskiej  Roksany Bartczak. W kategorii potrawy wytrawnych  I miejsce trafiło do Dominika Kubskiego , II do Dominiki Barskiej, III do Bartosza Michalaka iOliwii Andrzejewskiej, a wyróżnienia przyznano Magdalenie Trębińskiej i Kevinowi Kaczmarkowi

 

Do ZSEU w Żychlinie zawitała świąteczna atmosfera,  również o za sprawą XIV Konkursu na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny. Każdego roku konkurs ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku do konkursu zgłosiło się 40 zespołów, które „na żywo” przygotowywały stroik wg własnego pomysłu w tym roku tematem było wykonanie „Ekologicznego Stroika”. Pomysły uczniów były przeróżne, wszystkie samodzielnie wykonane z różnych elementów:  igieł sosny, szyszek i kory, , gałązki krzewów ozdobnych, suszonych owoców i kwiatów, szyszek. Komisja konkursowa oceniała pomysłowość i oryginalność kompozycji, użycie ekologicznych materiałów, estetykę pracy oraz wkład pracy włożony w przygotowanie stroiku wyróżniając I miejscem Adama Korzeniewskiego i Patryka Mazura, II miejsce zajęły: Klaudia Przybylak i Nikola Kubiak, III miejsce zdobyli Hubert Szychowski i Adam Bałdyka, wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Owczarek i Kacper Nawrot, Malwina Jankowska oraz Michalina Wiatrowska i Julia Pradelska.  Wszystkie stroiki wykonane w konkursie wystawione zostały na sprzedaż na Kiermaszu Świątecznym organizowanym w Bibliotece Szkolnej. Fundusze uzyskane ze sprzedaży stroików przeznaczone zostaną na Świąteczną Akcję Charytatywną organizowaną przez Samorząd Uczniowski.

 

Katarzyna Hryciuk 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą- Ceny na konińskim basenie Kontrole odpadów i odbierających odpady Zmiana organizacji ruchu Informacja dotycząca koronawirusa Kałek: Marzą o zmianie wozu bojowego Uwaga, nadal będzie wiało! 104. urodziny Pana Romana Janickiego Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu Ciepło drożeje w Koninie Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych