Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.07.2020 r. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Ocena: 1
1 0

Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców

Pzydry 06.12.2019 10:14

Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców

Wyczekiwana od lat inwestycja łącząca Rataje z Pietrzykowem została zrealizowana. Budowa chodnika wzdłuż ruchliwej drogi wojewódzkiej zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom obu wiosek.


Zadanie było trudne do wykonania. Problem tkwił w specyficznym ukształtowaniu terenu, a także w uzyskaniu niezbędnych planów i pozwoleń. Na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich  inwestycję wykonała firma ''Goliat II' Branno. Jej koszt opiewał na kwotę 996 tys. zł. Na jej wysokość wpływ miały skomplikowane roboty ziemne. Konieczne była budowa wysokiego nasypu, na który zużyto ponad 3 tys. ton piasku.


Wczoraj nowy chodnik został poświęcony. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciele lokalnego samorządu i Wielkopolskiego Zarządu Dróg oraz wykonawcy. Największą radość z inwestycji wyrażali jednak obecni mieszkańcy. Już nie muszą w strachu przemierzać tego odcinka niebezpiecznym poboczem, a ceny za ich zdrowie i życie przecież nie ma.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Andrzej Duda w Koninie! Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy Kino pod Gwiazdami już w piątek! Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA