Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.09.2020 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Ocena: 2
2 0

Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych

Konin 05.12.2019 17:05

Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych

Rusza największa od 12 lat inwestycja drogowa w naszym mieście. Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu kolejowego łączącego ulice Wyzwolenia i I. Paderewskiego. Wykona je konsorcjum Polimex Mostostal S.A. i jego spółka zależna Polimex Infrastruktura. Oferta złożona przez konsorcjum wynosi niemal 72,5 miliona złotych. Do 1 listopada przyszłego roku drogi mają być przejezdne, a do 16 września 2021 roku inwestycja ma być ostatecznie ukończona. Wykonawca zapewnia, że zacznie roboty jak najszybciej.


Grzegorz Pająk - dyrektor Zarządu Dróg Miejskich ocenia, że dla miasta to duże wyzwanie w wymiarze finansowym, a dla prowadzonego przez niego ZDM-u - inżynierskim. W miejscu obecnego skrzyżowania I. Paderewskiego i Przemysłowej, gdzie przebiega droga krajowa nr 25, powstanie duże skrzyżowanie mające po 4 pasy wlotowe oraz prawoskręty i lewoskręty. Od strony ul. Przemysłowej do wiaduktu wybudowany zostanie nasyp, w kierunku 11 Listopada powstanie estakada, a tam, gdzie Wyzwolenia krzyżuje się z ul. 11 Listopada drogowcy zbudują rondo z prawdziwego zdarzenia. – Musimy być przygotowani na utrudnienia w  ruchu, ale mam nadzieję, że już za rok będziemy mogli powiedzieć, że mamy w mieście taką infrastrukturę drogową, za którą nie musimy się wstydzić – wyjaśnia dyrektor. 

 

Tomasz Sikora – prezes zarządu spółki Polimex Infrastruktura zapewnił, że dla jego firmy inwestycja w Koninie jest bardzo ważna. Działająca ostatnio głównie w branży przemysłowej i energetycznej spółka ma doświadczenie w obszarze infrastrukturalnym. – Konin to jest znak naszego powrotu, po wielu latach przerwy, do projektów infrastrukturalnych. Traktujemy tę inwestycję priorytetowo i tak mamy ustawione funkcjonowanie całej grupy, że we wszystkich obszarach działalności spółka specjalistyczna zajmuje się jej realizacją i za nią odpowiada. Polimex przechodził zmiany właścicielskie i okres restrukturyzacji i dzisiaj wraca do obszarów, w których był kiedyś bardzo rozpoznawalny – wyjaśnił prezes.

 

Polimex Mostostal S.A. jest obecny na rynku od 1945 roku. Ma na swoim koncie takie realizacje, jak m.in.: budowa bloków w elektrowniach Kozienice, Opole, na Żeraniu oraz kontrakty na rafineriach w Polsce i poza granicami kraju.  

 

Konsorcjum było jednym z sześciu oferentów, którzy wystartowali w drugim przetargu na budowę rozjazdów. Oferta złożona przez Polimex Mostostal S.A. została oceniona najwyżej, najdroższa była o około 10 milionów wyższa. 

 

- Historia zatoczyła koło. 40 lat temu na V Osiedlu wykonano nasyp, a my dzisiaj w tym miejscu zaczynamy wielką inwestycję – łączymy dwie części Konina: Niesłusz i V Osiedle. Powstaje trzeci wiadukt w mieście, zmieniamy układ komunikacyjny tej części miasta, przeznaczając na to duże pieniądze z miejskiego budżetu – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.

 

Inwestycja Wyzwolenia-Paderewskiego związana jest z modernizacją linii kolejowej E-20. Oprócz prawie 72,5 milionów złotych na drogi dojazdowe do wiaduktu koniński samorząd przeznaczył ponad 13 milionów na, prowadzoną przez kolej, budowę samego wiaduktu.  ZDM chce utrzymać przejezdność na skrzyżowaniu Paderewskiego i Przemysłowej. W rejonie Wyzwolenia i 11 Listopada powstaną parkingi na niemal 130 aut.

Maro Data: 05.12.2019 17:41 ID:11908
Drogi jakdrogi lekarzom dajciei szpitalebudujcie b9 ludzie młodo odchodzą a seniorzy sie nie nadawaja juz do pracy
Maro Data: 05.12.2019 17:42 ID:11909
Drogi jakdrogi lekarzom dajciei szpitalebudujcie b9 ludzie młodo odchodzą a seniorzy sie nie nadawaja juz do pracy

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK