Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.07.2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocena:

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

władysławów 30.11.2019 09:21

 Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. ,,Złote Gody” – to piękne i doniosłe wydarzenie dla Jubilatów, którzy w miłości przeżyli razem tyle lat – 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego


W restauracji ,,Dębowa” w miejscowości Russocice w dniu 28 listopada 2019 r. powitano szczęśliwe pary z długoletnim stażem małżeńskim. Jubileuszowe pary z Gminy Władysławów to: Barbara i Władysław Bartosikowie, Mirosława i Bolesław Fiłonowiczowie, Teresa i Jan Kaźmierczakowie, Krystyna i Mirosław Konopczyńscy, Halina i Wincenty Listopad, Sabina i Eugeniusz Malec, Krystyna i Wacław Oblizajek, Jadwiga i Kazimierz Pająk, Eugenia i Józef Poszwa oraz Wiesława i Kazimierz Weber. ,,Złote Gody” obchodzili również Emilia i Jan Gmach, Romana i Kazimierz Deruccy, Irena i Stanisław Deszcz, Irena i Stanisław Drzewieccy, Urszula i Jerzy Łukawczykowie oraz Kazimiera i Józef Trocha, którzy niestety nie mogli przybyć na uroczystość zorganizowaną przez Urząd Stanu Cywilnego we Władysławowie.

 

W tym wyjątkowym Dniu Jubilatom towarzyszyli: Wójt Gminy Elżbieta Klanowska z małżonkiem, Sekretarz Gminy Tomasz Rajczyk, Skarbnik Gminy Marzena Ressel, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Drzewiecki, z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Stasiak, Proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach ks. kan. Sławomir Świerad Pettke.

 

Uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego uświetnił występ zespołu ,,Seniorskie Nuty” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie, który w swoim repertuarze muzycznym wyśpiewał moc serdecznych życzeń dla Jubilatów.

 

Wójt Gminy Elżbieta Klanowska wraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mariuszem Drzewieckim oraz Proboszczem ks. kan. Sławomirem Świeradem Pettke złożyli czcigodnym Jubilatom gratulacje i życzenia. W swoich okolicznościowych wystąpieniach podkreślili, iż szczęśliwe 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia, to wzór i piękny przykład zgody oraz miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając nową rodzinę. W stronę Jubilatów popłynęła fala serdecznych życzeń kolejnych szczęśliwych rocznic, długich lat w zdrowiu, radości i miłości. Ponadto podziękowano za ich ofiarność, łzy radości i cierpienia, słowa otuchy, za prawdziwy przykład małżeństwa dla innych par.

 

Za trud i poświęcenie, w dowód społecznego uznania Urząd Gminy Władysławów wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o uhonorowanie par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, które w imieniu Prezydenta RP nadawała Pani Wójt Elżbieta Klanowska wraz z zaproszonymi Gośćmi. Nadto pary obchodzące ,,Złote Gody” otrzymały stosowne legitymacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz fotografie oprawione w ramki upamiętniające tę jakże podniosłą i niezapomnianą uroczystość.

 

Po części oficjalnej i artystycznej Jubilaci udali się na poczęstunek, by przy wspólnych rozmowach miło spędzić czas. Nie mogło również zabraknąć odśpiewania wzniosłego ,,Sto lat!”. Uroczystość ,,Złotych Godów” była okazją do wspomnień i refleksji. Każda z par przybliżyła zebranym historię swojej miłości, swojego małżeństwa. Pary zgodnie twierdziły, iż nie ma recepty na szczęśliwe małżeństwo, należy się zawsze miłować, szanować i wszelkie przeciwności losu pokonywać razem.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Andrzej Duda w Koninie! Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy Kino pod Gwiazdami już w piątek! Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA