REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 15.12.2019 r. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Ocena:

Ubezpieczenie OC płatne w ratach jest możliwe

27.11.2019 12:23 (18 dni temu)

Ubezpieczenie OC płatne w ratach jest możliwe

Chociaż średnie ubezpieczenie OC już dawno oscyluje dużo poniżej 1000 zł, składka opłacana jednorazowo stanowi nadmierne obciążenie domowych finansów dla wielu kierowców. Dlatego nasuwa się pytanie: czy możliwa jest płatność OC w ratach. Jeśli tak, na jakich warunkach? Sprawdzamy.


Ubezpieczyciele niechętnie podchodzą do rozkładania płatności składki na raty. Powód jest prosty – zapłata już jednej raty polisy oznacza objęcie ochroną ubezpieczeniową. Oznacza to, że towarzystwo musi wypłacić odszkodowanie nawet wtedy, gdy cała składka nie została opłacona. Co więcej, ubezpieczyciel nie ma prawa wypowiedzieć umowy, gdy płatność nie będzie uregulowana. Może to oznaczać spore straty finansowe.

 

Składka OC rozkładana na 2 lub 4 raty

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają świadomość, że kierowcy wręcz oczekują rozkładania płatności składki na raty. Wychodzą więc naprzeciw potrzebom, aby zdobyć klienta. Najczęściej jednak umożliwiają rozłożenie płatności na raty półroczne lub kwartalne. W praktyce oznacza to, że kierowca pierwszą ratę płaci w momencie podpisania umowy, a kolejne zgodnie z harmonogramem – albo za pół roku, albo w kolejnych kwartałach.

 

Płatność OC nawet w 12 ratach? To możliwe?

 

Ubezpieczyciele niechętnie rozkładają płatność składki na 12 miesięcznych rat, jednak jest to możliwe. Wystarczy, że skorzystasz z serwisu Rankomat – za jego pośrednictwem nie tylko oszacujesz wysokość składki, ale i wykupisz ubezpieczenie. Klikając w odpowiednim miejscu, zaznaczysz opcję płatności miesięcznej. Dzięki temu jedna składka na OC nie nadwyręży domowego budżetu.

 

Ubezpieczenie na miesiąc tylko dla wybranych

 

Wielu kierowców zastanawia się, czy można wykupić ubezpieczenie na miesiąc. Taka opcja jest dostępna, aczkolwiek zarezerwowana wyłącznie dla wybranych ubezpieczających. Mowa o:

  • podmiotach gospodarczych zajmujących się kupnem / sprzedażą pojazdów lub pośredniczą w tych transakcjach,
  • osoby mające samochód zarejestrowany tylko na konkretny okres, tzw. pozwolenie czasowe.

 

Oznacza to, że „zwykły” kierowca nie ma możliwości wykupienia polisy na miesiąc.

 

Jeżeli nie chcesz nadmiernie obciążać domowych finansów, wybierz polisę płatną w ratach. Musisz jednak liczyć się z tym, że całkowita kwota do zapłaty będzie wyższa w porównaniu z płatnością jednorazową. Twój budżet tego jednak nie odczuje. Dlatego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, dzięki której można wybrać OC tańsze nawet do 50%. Najlepszy kalkulator OC AC znajdziesz na Rankomat.pl. Wystarczy wypełnić formularz, aby dowiedzieć się, gdzie i na jakich warunkach ubezpieczysz pojazd – także z możliwością rozłożenia płatności na raty.

Michał Data: 28.11.2019 10:02 ID:11889
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app
Michał Data: 01.12.2019 09:28 ID:11894
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komendant wyróżnił policjantów i pracowników Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne Ostrzeżenie meteorologiczne Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zawieszony Zbiórka krwi dla naszej koleżanki Konińska Barbórka Bezpieczny chodnik spełnieniem marzeń mieszkańców Ostrzeżenie meteorologiczne - marznące opady Murem za Świerkiem