Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.06.2021 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena: -1
0 1

Nocny pożar w PROFI

Turek 27.11.2019 08:28

Nocny pożar w PROFI

O godzinie 2.00 w nocy w środę 27 listopada doszło do pożaru hali G16 w zakładach produkcyjnych PROFIm przy ulicy Górniczej. Na miejscu z ogniem walczą strażacy z całego powiatu. Według niepotwierdzonych informacji nikomu nic się nie stało, wszyscy zagrożeni pracownicy opuścili bezpiecznie miejsca


Płominie doszczętnie strawiły halę G16 w której znajdowało się 5 oddziałów firmy PROFIm. Pożar błyskawicznie zajął całą halę a płomienie sięgały kilku metrów. W hali G16 znajdowała się chromowania, lakiernia, stanowiska produkcyjne i magazyny. Nikomu z pracujących na nocnej zmianie nic się nie stało. Łącznie z pobliskich bloków mieszkalnych oraz z hali ewakuowano ponad 130 osób.

 

Dach częściowo się zawalił, częściowo stoi. Płyty warstwowe są powyginane, odkształcone ze względu na działanie temperatury, więc widać, że straty będą znaczne - przekazał w rozmowie z RMF kpt. Krzysztof Gruszczyński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Turku.

 

Pożar gaszą jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Turku oraz Ochotnicze Straże z całego powiatu.  Na miejscu jest ponad 40 jednostek straży pożarnej - około 160 strażaków. Droga przy zakładach jest zablokowana. Do zdarzenia zadysponowano także grupy chemiczne z Poznania i Ostrowa Wlkp. Na miejsce pożaru przybył także Komendant Wojewódzki PSP. Na miejscu są także funkcjonariusze policji. Dogaszanie pożaru oraz przeszukiwanie hali będzie trwać prawdopodobnie do południa.( za portalem Turek Net)

NOCNY POŻAR W PROFI
Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)