Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.07.2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocena: -1
0 1

Nocny pożar w PROFI

Turek 27.11.2019 08:28

Nocny pożar w PROFI

O godzinie 2.00 w nocy w środę 27 listopada doszło do pożaru hali G16 w zakładach produkcyjnych PROFIm przy ulicy Górniczej. Na miejscu z ogniem walczą strażacy z całego powiatu. Według niepotwierdzonych informacji nikomu nic się nie stało, wszyscy zagrożeni pracownicy opuścili bezpiecznie miejsca


Płominie doszczętnie strawiły halę G16 w której znajdowało się 5 oddziałów firmy PROFIm. Pożar błyskawicznie zajął całą halę a płomienie sięgały kilku metrów. W hali G16 znajdowała się chromowania, lakiernia, stanowiska produkcyjne i magazyny. Nikomu z pracujących na nocnej zmianie nic się nie stało. Łącznie z pobliskich bloków mieszkalnych oraz z hali ewakuowano ponad 130 osób.

 

Dach częściowo się zawalił, częściowo stoi. Płyty warstwowe są powyginane, odkształcone ze względu na działanie temperatury, więc widać, że straty będą znaczne - przekazał w rozmowie z RMF kpt. Krzysztof Gruszczyński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Turku.

 

Pożar gaszą jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Turku oraz Ochotnicze Straże z całego powiatu.  Na miejscu jest ponad 40 jednostek straży pożarnej - około 160 strażaków. Droga przy zakładach jest zablokowana. Do zdarzenia zadysponowano także grupy chemiczne z Poznania i Ostrowa Wlkp. Na miejsce pożaru przybył także Komendant Wojewódzki PSP. Na miejscu są także funkcjonariusze policji. Dogaszanie pożaru oraz przeszukiwanie hali będzie trwać prawdopodobnie do południa.( za portalem Turek Net)