Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 03.07.2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Ocena:

Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną.

Turek 17.11.2019 09:58

Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną.

Jeden z nich podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi rodzicami, natomiast drugi nad swoim ojcem. Teraz mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Pierwszy z agresywnych mężczyzn został zatrzymany 7 listopada br. Śledczy ustalili, że od lipca do listopada tego roku 30-latek znęcał się nad swoimi rodzicami stosując przemoc psychiczną i fizyczną – wyzywał, uderzał, popychał i groził im pozbawieniem życia. Ponadto mężczyzna w kilkakrotnie uszkodził mienie należące do jego rodziców. Trafił do policyjnej celi, a policjanci gromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy. Robili wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonym. Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie pięć zarzutów za znęcanie i uszkodzenie mienia.

Sąd Rejonowy w Turku przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 30-latka areszt na okres 3 miesięcy.
 

Drugi z podejrzanych 26-letni mężczyzna został zatrzymany 12 listopada br. po interwencji, którą zgłoszono policjantom. Mężczyzna w okresie od sierpnia do listopada tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego, w ten sposób, że mężczyzna popychał, szarpał, bił, groził pozbawieniem życia i używał wobec pokrzywdzonego słów obelżywych. Temu mężczyźnie poza znęcaniem przedstawiono dwa zarzuty za kradzieże oraz jeden zarzut za uszkodzenie mienia na szkodę ojca.

Na wniosek turkowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:



Najczęściej przeglądane informacje:


Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS Wielki Plac Budowy - ulica Kleczewska Andrzej Duda w Koninie! Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu Od 29 czerwca modyfikacja rozkładu jazdy dla linia 58 Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie