Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 06.12.2019 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Ocena:

Kolejni policjanci wśród zasłużonych dla zdrowia narodu

Konin 13.11.2019 17:21 (23 dni temu)

Kolejni policjanci wśród zasłużonych dla zdrowia narodu

Decyzją Ministra Zdrowia dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy i jeden z Komisariatu Policji w Sompolnie zostali odznaczeni odznakami „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Na pewno nie będą ostatni, którzy w ten sposób przyczyniają się dla dobra ogółu.


Uroczystość odbyła się pod koniec października w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Trzej policjanci z konińskiej komendy nie są pierwszymi wyróżnionymi w ten sposób, a grupa policjantów systematycznie oddających krew jest naprawdę długa.

 

Kilka lat temu w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie organizowane były cykliczne akcje oddawania krwi. Na plac przed budynkiem przyjeżdżał specjalistyczny autokar, a kolejki chętnych były tak długie, że nieraz nie wszyscy zdołali krew oddać – czas pobierania tego bezcennego leku jest ograniczony.

 

Stopniowo policjanci zaczęli krew oddawać na własną rękę w szpitalu i dzisiaj jest to normą – każdy ma wypracowany własny cykl i według niego pojawia się w szpitalu. Oddajemy zarówno krew, jak i osocze. Takich policjantów w konińskiej komendzie jest kilkudziesięciu.

 

Wyróżnionym gratulujemy i cieszymy się, że są w naszych szeregach, dając swoją postawą przykład do naśladowania.

 

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRUDNIENIA W RUCHU TRWAJĄ OGLĘDZINY MIEJSCA, GDZIE ZGINĄŁ 21-LATEK Ostrzeżenie meteorologiczne Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych Ostrzeżenie meteorologiczne KONIEC REMONTU MOSTU NAD WARTĄ Komunikat PPU Dromo sp. z o.o. ws. utrudnień w ruchu Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Zbiórka krwi dla naszej koleżanki DNI OTWARTE NOTARIATU - BEZPŁATNE PORADY DLA MIESZKAŃCÓW