Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.07.2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ocena:

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Golina , Kazimierz Biskupi 09.11.2019 08:22

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 Listopada to święto, które co roku uroczyście obchodzone jest w całej Polsce. Stanowi ono doskonałą okazję do manifestowania znaczenia symboli narodowych oraz krzewienia idei patriotyzmu. Dużą popularnością cieszą się organizowane właśnie wtedy: biegi, koncerty, konferencje, parady uliczne czy wystawy historyczne.


W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie od lat uroczyste obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapoczątkowuje okolicznościowy apel. I w tym roku było podobnie. Uroczysta akademia miała swoje dwie odsłony 8 listopada. Pierwsza z nich przeznaczona była dla oddziałów przedszkolnych i kl. I-III.

 

Drugą obejrzeli uczniowie z kl. IV-VIII i zaproszeni goście: 

 

burmistrz Goliny – Mirosław Durczyński,

Przewodniczący Rady Miejskiej – Wojciech Wojdyński,
Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej – Anna Kapturska,
Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu – Wojciech Grodzki
oraz Sekretarz Gminy – Anna Górzna.


Zaprezentowany program artystyczny przedstawiał najważniejsze fakty, wiążące się z utratą przez Polskę wolności, po odzyskanie przez nią suwerenności w 1918 r. Wszystko to, pokazane zostało przez pryzmat współczesnych wydarzeń o globalnym znaczeniu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Andrzej Duda w Koninie! Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy Kino pod Gwiazdami już w piątek! Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA