Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 02.06.2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Ocena: -1
0 1

Dzień Edukacji Narodowej

Konin 15.10.2019 15:51

Dzień Edukacji Narodowej

7 osób otrzymało odznakę honorową „Za zasługi dla Miasta Konina”, a 41 nagrodę Prezydenta Miasta Konina podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Świętowano dzisiaj (14 października) w samo południe w Młodzieżowym Domu Kultury.


- Dzień Edukacji Narodowej - tradycyjne święto nauczycieli i pracowników oświaty - każdego roku jest okazją do refleksji na temat potencjału polskiego systemu oświaty oraz trudu wykonywania zawodu nauczyciela. Jest to także okazja do wyrażenia podziękowań i wręczenia wyróżnień oraz nagród nauczycielom, pracownikom szkół oraz placówek za szczególne osiągnięcia w pracy. Wśród  nauczycieli naszych szkół są także osoby, które otrzymają nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Krzyże Zasługi, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Medale za Długoletnią Służbę. Gratuluję Państwu i życzę zapału do dalszej  pracy w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji – powiedział prezydent Piotr Korytkowski.

 

- Podziękowania kieruję także do pracowników administracji i obsługi, do przedsiębiorców, którzy uczą młodych ludzi zawodu, do rodziców, którzy angażują się w sprawy szkoły oraz do wszystkich osób i instytucji wspierających nasze środowisko oświatowe. Emerytowanym pracownikom szkół życzę tylko miłych wspomnień z przepracowanych lat – dodał prezydent.

 

Odznaki honorowe z rąk prezydenta i jego zastępcy Witolda Nowaka, któremu podlega oświata, otrzymali: Dorota Silska, Barbara Matela, Ewa Strzykowska ze Szkoły Podstawowej nr 9, Beata Wawrzyniak z Przedszkola nr 2, Paulina Kałużna z Przedszkola nr 15, a także Beata Marszał i Juliusz Stanisław Żyto z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

 

Nagrody prezydenta trafiły do 41 osób związanych z przedszkolami, szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi oraz placówkami oświatowymi.  

 

Życzenia nauczycielom złożyli też: poseł Leszek Galemba, Krystyna Chowańska –Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Anna Lewandowska – Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich, Ilona Kielańska – Związek Nauczycielstwa Polskiego w Koninie oraz przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w Radzie Miasta Konina Tomasz Andrzej Nowak.

 

Oprawę artystyczną zapewniły utalentowane wokalistki z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie: Julia Wasielewska oraz Weronika Gąsiorowska.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie