Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 14.07.2020 r. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Ocena: 1
1 0

Nowoczesne hybrydy dla Konina

Konin 15.10.2019 15:47

Nowoczesne hybrydy dla Konina

12 nowych autobusów Solaris pojawi się na ulicach Konina w połowie przyszłego roku. Będzie to 6 nowych hybryd, na które w miniony piątek firmy MZK i Solaris Bus&Coach S.A. podpisały umowę, a także 6 autobusów elektrycznych (umowa podpisana we wrześniu), które w wyniku przetargu dostarczy również Solaris.


W przypadku hybryd chodzi o dostawę 4 sztuk jednoczłonowych, niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MAXI oraz 2 sztuk autobusów przegubowych, niskopodłogowych typu MEGA. – To będą autobusy standardowe 12-metrowe, ale też przegubowe, które sprawdzają się na tych liniach, z których korzysta młodzież szkolna. Autobusy są bardzo nowoczesne, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Wyposażone między innymi w monitoring wnętrza, automaty do sprzedaży biletów, klimatyzację w całej przestrzeni pasażerskiej. Ponadto w każdym autobusie znajduje się panel LCD wyświetlający trasę oraz kolejne przystanki – informuje prezes zarządu MZK Mirosław Pachciarz.

 

Cena autobusów to 12.299.016 zł brutto. Zakup jest realizowany w ramach projektu pt. „Ekologiczny Konin- rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Prezes Pachciarz podkreśla, że dofinansowanie wynosi 80%. Według umowy - autobusy będą dostarczone do końca maja  2020 r.

 

- Autobusy są przyjazne dla pasażerów. Jestem przekonany, że spełnią oczekiwania i spółki, i mieszkańców. Tym bardziej, że były testowane na ulicach miasta, by sprawdzić ich przydatność i rzeczywiste oszczędności w zużyciu paliwa – wyjaśnia Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży-kraj Solaris Bus&Coach S.A.

 

Dodajmy, że MZK ma jeszcze ogłosić przetarg na zakup jednego autobusu elektrycznego w ramach projektu "Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI - etap II".

kierowca Data: 16.10.2019 14:31 ID:11812
I tak Pachciarz ślizga się na dobrej zmianie, a w zakładzie jest jak zawsze...
Hannibal Data: 28.10.2019 12:18 ID:11817
Firma prowadzona na długach. Przyczyny ? . Drzewa ciągle głosują na siekierę bo ma trzonek z drewna..

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell WEDŁUG SONDAŻY W WIELKOPOLSCE WIĘCEJ OSÓB GŁOSOWAŁO NA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO Nowy program „MOJA WODA” Stypendia dla najlepszych Na budowie wiaduktu Andrzej Duda w Słupcy!