Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 14.07.2020 r. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Ocena: 1
1 0

Dwie nagrody dla Konina!

Konin 14.10.2019 15:42

Dwie nagrody dla Konina!

Miasto Konin laureatem konkursu „GOZpodarna Wielkopolska”. MZGOK z Pucharem Recyklingu Polskiej Izby Ekologii – takimi wynikami zakończył się dla naszego miasta udział w XX Konkursie o Puchar Recyklingu. Nagrody zostały wręczone 10 października w Poznaniu. Kapituła konkursu doceniła aktywność Miasta w zakresie działań, które wpisują się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego, w której chodzi o to, żeby powstałe odpady były traktowane jako surowce wtórne.


Miasto pochwaliło się m.in. działaniami edukacyjnymi skierowanymi do koninian w różnym wieku – od przedszkolaka do seniora. Są to: spotkania z mieszkańcami, konkursy w szkołach, organizacja pikniku ekologicznego, akcyjna zbiórka odpadów, udział w kampanii „Sprzątanie świata”, konkurs ekologiczny „Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki”, broszura „Konin i Spalarek z Konina segregują śmieci”. Dodajmy, że MZGOK uruchomił aplikację mobilną informująca mieszkańców o systemie odbioru odpadów i ich segregacji. Prowadzi też punkt zbiórki elektrośmieci.

 

Jak podkreślają organizatorzy: "Nagrody zdobyte w ramach konkursu "GOZpodarna Wielkopolska" odzwierciedlają reputację, wiarygodność oraz ogrom rzetelnej pracy wykonanej przez uczestników".

 

Laureatami Konkursu „GOZpodarna Wielkopolska“ – prócz Konina - zostali: ZGO w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina“, Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej“, Szamotuły i Pleszew. Nagrodzeni otrzymali dyplomy, statuetki autorstwa poznańskiego artysty plastyka – Filipa Brzyskiego. pakiet materiałów edukacyjnych.

 

Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie odebrał natomiast Puchar Recyklingu Polskiej Izby Ekologii. W kategorii „Lider Recyklingu” oceniane są zarówno wyniki w zbiórce i zagospodarowaniu poszczególnych frakcji, jak i efektywność wprowadzonych rozwiązań w tym zakresie.

 

W tym roku nagrodzono sześciu zgłoszonych w ramach Konkursu Puchar Recyklingu uczestników. Konkurs jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Nagrody wręczała prezes WFOŚiGW w Poznaniu – Jolanta Ratajczak.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Od sierpnia nowe ceny za odpady Wiatrak jak nowy KONIN: MOBILNA PRACOWNIA MAMMOGRAFICZNA Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Cur spotkał się z dowódcą 652 Regional Support Group płk Ericą Herzog oraz dowódcą 297 Regional Support Group płk Matthew Schell WEDŁUG SONDAŻY W WIELKOPOLSCE WIĘCEJ OSÓB GŁOSOWAŁO NA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO Nowy program „MOJA WODA” Stypendia dla najlepszych Na budowie wiaduktu Andrzej Duda w Słupcy!