Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 02.06.2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Ocena:

Akademia bezpieczeństwa

14.10.2019 14:48

Akademia bezpieczeństwa

Akademia bezpieczeństwa – to akcja zorganizowana dla seniorów, uczniów i przedszkolaków przez naszych pracowników. Katarzyna Kania, Jacek Kruszyński z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Katarzyna Maciejewska ze Straży Miejskiej co 2 tygodnie odwiedzają przedszkola, szkoły i placówki dla seniorów w Koninie i opowiadają m.in. o bezpieczeństwie w Internecie i na drodze, o tym, jak nie stać się ofiarą oszustów.


Podczas ostatniego spotkania w Szkole Podstawowej nr 9 prowadzący opowiadali uczniom, jak mają radzić sobie z hejtem, wyjaśniali, jak chronić swoje urządzenia przed atakami hakerskimi, co zrobić w sytuacji, gdy ktoś włamie się na konto internetowe, jak dbać o dane osobowe i o swoją prywatność w sieci. Posługują się przy tym przykładami z życia.

 

W ramach akcji skierowanej do starszych mieszkańców miasta uświadamiają seniorów, w jaki sposób działają przestępcy i jak należy postępować, aby się przed ich sztuczkami ochronić. Przypominają o oszustwach: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na hydraulika” czy „na kominiarza”.

 

Funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Koninie wyjaśniała uczestnikom spotkania, na co mają zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczek, zwłaszcza „chwilówek”, podczas chęci zrobienia zakupów u przypadkowych „sprzedawców”, którzy zapukają do naszego mieszkania albo zaczepią nas na ulicy. Wspomniała także o zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas udziału w różnego rodzaju wyprzedażach, pokazach czy tanich wycieczkach, których celem bywa sprzedaż sprzętów i towarów po cenie wygórowanej, znacznie przekraczającej wartość rynkową rzeczy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, gdzie mogą uzyskać w tym zakresie pomoc prawną.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie