Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 02.06.2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Ocena:

„Hebanowy Friemann” w ratuszu

30.09.2019 18:28

„Hebanowy Friemann” w ratuszu

Cztery utwory Witolda Friemanna, skomponowane na klarnet, znalazły się w programie niezwykłego koncertu z cyklu „Muzyka w ratuszu - Prezydent Konina zaprasza”, który odbył się w sobotni wieczór (28 września) w konińskim ratuszu. Wystąpili w nim znakomita klarnecistka Barbara Borowicz i pianista Marek Szlezer.


Andrzej Majewski - prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego - prowadzący koncert nie krył satysfakcji, że kolejny sezon cyklu otwiera muzyka Friemanna, konińskiego kompozytora. A wiele szczegółów o nim samym podała Alicja Wardęcka-Gościńska, najbardziej znana na świecie biografka kompozytora, znawczyni jego twórczości.

 

W części promocyjnej koncertu wystąpił młody klarnecista, uczeń klasy klarnetu prof. Pawła Susłyka, z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego - Wiktor Kowalczyk, a akompaniowała mu Teresa Kaczmarek z PSM.

 

Freimannowskie kompozycje klarnetowe, z których aż trzy miały prapremierę, można też znaleźć na płycie Barbary Borowicz i Marka Szlezera, dostępnej po koncercie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie