Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 14.11.2019 r. Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Ocena:

„Hebanowy Friemann” w ratuszu

30.09.2019 18:28

„Hebanowy Friemann” w ratuszu

Cztery utwory Witolda Friemanna, skomponowane na klarnet, znalazły się w programie niezwykłego koncertu z cyklu „Muzyka w ratuszu - Prezydent Konina zaprasza”, który odbył się w sobotni wieczór (28 września) w konińskim ratuszu. Wystąpili w nim znakomita klarnecistka Barbara Borowicz i pianista Marek Szlezer.


Andrzej Majewski - prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego - prowadzący koncert nie krył satysfakcji, że kolejny sezon cyklu otwiera muzyka Friemanna, konińskiego kompozytora. A wiele szczegółów o nim samym podała Alicja Wardęcka-Gościńska, najbardziej znana na świecie biografka kompozytora, znawczyni jego twórczości.

 

W części promocyjnej koncertu wystąpił młody klarnecista, uczeń klasy klarnetu prof. Pawła Susłyka, z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego - Wiktor Kowalczyk, a akompaniowała mu Teresa Kaczmarek z PSM.

 

Freimannowskie kompozycje klarnetowe, z których aż trzy miały prapremierę, można też znaleźć na płycie Barbary Borowicz i Marka Szlezera, dostępnej po koncercie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


KOMUNIKAT – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Na Kleczewskiej TERYTORIALS ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA NA GORĄCYM UCZYNKU Już nie będzie straszył w centrum miasta Konin: randka małżeńska Wzięli się za zieleń Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Pożar oraz wypadek na ulicy Przemysłowej Ruszyły prace przy budowie ulic: Batorego, Przemysła II, Łokietka i Jana Kazimierza