Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 01.06.2020 r. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ocena:

Konferencja w Muzyku

Konin 30.09.2019 18:08

Konferencja w Muzyku

W 10. Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej, która przez dwa dni (27 i 28 września) odbywała się w konińskiej PSM im. Ignacego J. Paderewskiego, uczestniczyło kilkuset nauczycieli szkół muzycznych z całej Polski. Wykładowcami byli znakomici teoretycy i praktycy różnych dziedzin kształcenia muzycznego. Jak zawsze z niepowtarzalnym wykładem, tym razem poświęconym organom katedry Notre Dame, wystąpił prof. Marek Dyżewski z Wrocławia.


Jak mówiła prowadząca i organizująca od lat konferencję w Koninie wicedyrektor „Muzyka” Urszula Kozłowska, celem spotkania jest pogłębianie wiedzy nauczycieli szkół prowadzących kształcenie muzyczne.

 

- Nie możemy stać w miejscu, podobnie jak nasi uczniowie stale musimy się rozwijać, a uczestnictwo znamienitych teoretyków i praktyków tego procesu na pewno nam to zagwarantuje - stwierdziła Urszula Kozłowska.

 

Wśród wykładowców X Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej dla Nauczycieli Przedmiotów Ogólnomuzycznych Szkół Muzycznych I i II stopnia „Interdyscyplinarność metod nauczania a jakość kształcenia z przedmiotów ogólnomuzycznych”, zorganizowanej przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie,  znaleźli się: mgr Daniel Dramowicz (PSM I i II st. Olsztyn), dr Grażyna Draus (UMFC Warszawa, ZPSM Nr 1 Warszawa), dr hab. Dawid Ber (AM Łódź, OSM I i II st. Łódź), dr Adam Porębski (AM Wrocław, OSM I i II st. Wrocław), dr hab. Tomasz Kienik (AM Wrocław, OSM I i II st. Wrocław), prof. Marek Dyżewski (Wrocław), mgr Sławomir Kozłowski (OSM Zielona Góra), 00 mgr Joanna Tomkowska (PSM I i II st. Olsztyn), mgr Magdalena Marcinkowska-Sauer (POSM I st. Nr 1 Poznań), mgr Dominika Lenarczyk-Paprocka (OSM I i II st. Łódź), mgr Urszula Kozłowska (PSM I i II st. Konin).

 

W piątkowy wieczór intensywną pracę zakończył fenomenalny wykład prof. Marka Dyżewskiego, poświęcony organom katedry Notre Dame w Paryżu, które zniszczył pożar świątyni w kwietniu br. Kolejny raz Marek Dyżewski, dzięki swojej pasji i niezwykłemu podejściu do pracy, zafundował słuchaczom przeżycia, których już nie można doznać w rzeczywistości.

 

Konferencja, odbywająca się cyklicznie w Koninie, jest bardzo wysoko oceniana zarówno przez samych wykładowców, jak i jej uczestników.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie