Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena: 2
2 0

Niezwykły dar dla miasta

Konin 25.09.2019 15:46

Niezwykły dar dla miasta

Koncert zatytułowany "Niestraszne arie w pałacu!", który w gościnnych wnętrzach pałacu Reymonda odbył się w niedzielny wieczór (22 września) był zwieńczenie konińskich obchodów Roku Stanisława Moniuszki. Na zaproszenie prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego odpowiedziały tłumy. Towarzyszyła mu wystawa obrazów Krystyny Ruminkiewicz i starych zegarów anonimowego kolekcjonera.


Po raz pierwszy w Koninie prywatni darczyńcy ufundowali budynek wielorodzinny i podarowali go miastu. Taki dar otrzymał samorząd Konina od Ity Plutowskiej-Witaszek i Wojciecha Pluta-Plutowskiego. Dzięki nim dach nad głową  otrzymało 20 rodzin oraz osoby niepełnosprawne, które przez określony czas w mieszkaniach treningowych będą ćwiczyć umiejętności niezbędne w samodzielnym życiu.  

 

- Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy dzień jest ważny, szczególnie dla osób, które za chwilę dostaną klucze i wejdą w posiadanie mieszkań[nbsp]– powiedział Wojciech Pluta-Plutowski. Ita Plutowska-Witaszek dodała : „cieszę się, iż moje koleżanki i moi koledzy z Fundacji „Otwarcie” będą mieli mieszkania”.

- W sytuacji, kiedy w mieście lokali komunalnych ciągle brakuje - a lista oczekujących jest długa - taka inwestycja jest niezwykłym prezentem. Dach nad głową znajdzie tu 12 rodzin, które były na naszej liście oczekujących na mieszkania komunalne. Mieszkańców kolejnych 8 lokali wskazali inwestorzy. W budynku są też 2 zespoły mieszkalne przeznaczone na mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnościami. Jedno prowadzić będzie Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”, a drugie Miasto Konin – mówił, na chwilę przed przekazaniem kluczy, prezydent Konina Piotr Korytkowski.

 

Inwestycja pochłonęła około 3,5 miliona złotych. Stanęła na działce przy ul. Piłsudskiego 24, którą w 2017 roku – decyzją ówczesnego prezydenta Konina Józefa Nowickiego – miasto użyczyło inwestorom. Po dwóch latach od tamtych wydarzeń, 16 września br., umową darowizny fundatorzy przekazali budynek miastu.

 

Budynek ma 4 kondygnacje, jest podpiwniczony, posiada windę i  jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale są gotowe do zamieszkania, posiadają w pełni wykończone łazienki oraz kuchnie wyposażone w kuchenki. Darczyńcy dali mieszkańcom możliwość wyboru rodzaju i modelu kuchenki oraz zlewozmywaka.

 

Dodajmy, że oboje darczyńcy zostali uhonorowani przez prezydenta Piotra Korytkowskiego odznakami „Za Zasługi dla Miasta Konina”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek