Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena:

Kwiaty pod pamiątkową tablicą Aleksandra Kurowskiego i Mordechaja Słodkiego

Konin 25.09.2019 13:40

Kwiaty pod pamiątkową tablicą Aleksandra Kurowskiego i Mordechaja Słodkiego

22 września, w 80. rocznicę rozstrzelania w egzekucji publicznej przez niemieckich okupantów dwóch mieszkańców Konina: Aleksandra Kurowskiego i Mordechaja Słodkiego na Placu Wolności, przy tablicy upamiętniającej to tragiczne wydarzenie spotkali się Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz licznie zgromadzona rodzina Aleksandra Kurowskiego.


Na wstępie krótki wykład historyczny na temat tych dramatycznych wydarzeń z 1939 roku wygłosił Piotr Rybczyński, regionalista i kierownik konińskiego oddziału Archiwum Państwowego.
Następnie rodzina i Prezydent Konina złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pamiątkową tablicą.

Aleksander Kurowski był szanowanym obywatelem miasta Konina, aktywnym członkiem P.O.W., rajcą miejskim, restauratorem oraz odznaczonym w 1938 r przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem Niepodległości.

Inicjatorem spotkania był Leszek Jobda, najstarszy wnuk śp. Aleksandra Kurowskiego.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek